1 Milyar Dolar'lık Bitcoin'i Silk Road Kurucusu mu Taşıdı? - BTC MAGAZİN

1 Milyar Dolar’lık Bitcoin’i Silk Road Kurucusu mu Taşıdı?

  • Silk Road ile ilgili bir adres 1 milyar dolar değerinde Bitcoin taşıdı.

3 Kasım’da, büyük kripto para birimi işlemleri için bir izleme hizmeti olan Whale Alert, bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin (69.369 BTC) aktaran bir işlem hakkında tweet attı.

Bundan kısa bir süre sonra, blockchain analiz firması Elliptic, devasa boyuttaki transferin büyük olasılıkla şu anda feshedilmiş olan Silk Road ile ilgili olduğu sonucuna vardı.

BTC’ler, 2012 yılında Silk Road’ın cüzdanından çıkarılmıştı.

Bilgisayar Korsanları İçin Büyük Bir Hedef

İşlemi gönderen Bitcoin adresi meşhurdur. Elliptic’in belirttiği gibi, BTC’lerinin büyük bir kaydırılmadan önce; (Silk Road) dördüncü en büyük cüzdandı.

Bununla birlikte, şifrelemesini kırmaya çalışan yüksek profilli siber suçluları cezbetmekteydi.

Hudson Rock CTO’su Alon Gal, 2019 yılında, kötü şöhretli hacker forumu RaidForums’ta adresi tanıtan gönderiler paylaşıldığını gördü:

“Dünya çapındaki kurbanlardan Bitcoin cüzdanlarını çalmak, siber suçlular arasında ortak bir hedeftir. Cüzdanlar genellikle güçlü parolalarla korunur ve bir siber suçlu; bir cüzdan elde etmeyi başarması ve parolayı kıramaması durumunda, onu büyük miktarda GPU gücüne sahip bireyler olan “hash korsanlarına” (Bu kişiler ellerindeki donanım gücüyle cüzdanların parolalarını kırabilir) satabilir.”

Şimdiye kadar cüzdan çoğunlukla hareketsizdi. 2015’te ve 2017’de, federaller tarafından kapatılan BTC-e borsasına toplamda 101 BTC bu cüzdan tarafından taşındı.

Silk Road’ın BTC’lerini Çevreleyen Gizem

Kurucusu Ross Ulbricht’in 2013 yılında FBI tarafından tutuklandığı Silk Road, 614.000 BTC değerinde paraya sahipti. Daha sonra 174.000 BTC’ye el konuldu ancak kalan BTC’lerin kaderi belirsizliğini koruyor.

Elliptic, Ulbricht’in Arizona, Tucson’daki yüksek güvenlikli bir hapishane tutulduğu için bu BTC taşıma işleminin onun tarafından yapılmasının pek olası olmadığı sonucuna varmaktadır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu