100 Ethereum Adresindeki 4,5 Milyar Dolar Manipülasyonu Tetikleyebilir - BTC MAGAZİN

100 Ethereum Adresindeki 4,5 Milyar Dolar Manipülasyonu Tetikleyebilir

Son 30 gün içinde, Ethereum grafiklerde, fiyat hareketi açısından çok az şey teklif etti. 29 Nisan’dan bu yana varlık, kripto varlıkların değişken doğasını bir koyda tutarak 200 ila 215 dolar arasında büyük ölçüde konsolide oldu.

Ancak, piyasa sadece mevcut fiyatlara tepki göstermez, çünkü yatırımcılar tarafından geleceğe yönelik varsayımlara dayanarak bazı eylemler ve adımlar atılır.  Santiment’in ortaya koyduğu son verilere göre, ETH balina yatırımcıları sektördeki en büyük altcoin için yüksek umutlara sahipti.

Analiz platformunun istatistikleri, ETH balina adreslerinin, en iyi 100 borsa dışında ki cüzdan birikimi açısından grafiklerde 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu. 100 borsa dışı cüzdan tarafından biriken toplam tutar, mevcut değerlemeye göre 4,5 milyar dolar değerinde 21,8 milyon Ethereum’u içeriyordu.

Bu aynı zamanda Mayıs 2019’dan bu yana ilk 100 adres arasında tutulan en büyük kolektif bakiyeydi.

Ayrıca, yalnızca son 48 saat içinde adreslerin toplamda toplam 145.000 ETH eklediği ve toplam değere 30.3 milyon $ daha eklediği belirtildi.

Küçük Sahipler Arasında Birikim

Yukarıda sunulan veri seti kesinlikle açıklayıcıdır, ancak küçük yatırımcılar arasında böyle bir his nadir değildir. Glassnode’un son grafiği, 100’den fazla ETH tokenine sahip Ethereum adreslerinin sayısının da son 30 gün içinde arttığını ileri sürdü.

Birçoğu, Ethereum 2.0 geliştirmesinin olumlu tepkisi nedeniyle yakın zamanda Ethereum’a olan ilginin ortaya çıkmış olabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, borsa dışı 100 cüzdan ile ilgili olarak, Grayscale ile bağlantılı adreslerin dahil edilmesi için güçlü bir kanıya varılabilir. Bu yıl itibarıyla, Grayscale  Ethereum Güven Fonu’nun yönetim altındaki varlığı (AUM) 2019’dan bu yana 11.7 milyon dolar dan 276.5 milyon dolara yükseldi.

Daha önce, 31 Aralık 2019’dan 24 Nisan 2020’ye kadar ETHE’nin 2020’de toplam üretilen Ethereum’un yüzde 48.4’ünü satın aldığı bildirilmişti.

Balina Ticareti Manipülasyonu Olasılığı?

Daha büyük yükseliş hissi ile, manipülasyon reeksleri de daha az adreste daha yüksek bir ETH konsantrasyonu ile birlikte etiketlenmektedir. 100 adresin 5 milyar doların üzerinde ETH tutuğu düşünüldüğünde, balina ticareti manipülasyonu sadece sektörde artmaktadır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu