11 Üniversite Daha Blockchain Araştırma Programı ‘na Katıldı

11 Üniversite  daha 50 Milyon Dolarlık Blockchain Araştırma Programı ‘na Katıldı.

Blockchain’e üniversite kampüslerinde artan ilginin bir işareti olarak, Perşembe günü 11 okul daha kripto para birimi şirketi Ripple tarafından desteklenen 50 milyon dolarlık bir program olan University Blockchain Araştırma Programı ‘na katıldı.

İlk olarak geçen Haziran ayında açıklanan program, Blockchain ile ilgili araştırma ve müfredat geliştirme için fon sağlıyor.

Girişime katılan yeni üniversiteler arasında Cornell, Carnegie Mellon, Duke ve Michigan Üniversitesi var. Bu okulların öğrencileri de tıpkı dünyanın dört bir yanındaki 17 üniversitede olduğu gibi araştırmaya katılarak teşvik hibesi alma hakkına sahip oldular.

Ripple yöneticisi Eric Van Miltenberg’e göre, hibe için ayrılan bu fon blok zincirleme konusunda temel araştırmaları teşvik etme amaçlı.

California Üniversitesi’nde bir işletme okulu profesörü olan Laura Tyson, katılımcılar arasında bulunan okulun mühendislik, bilgi bilimi ve hukuk gibi birçok disiplindeki projelere finansman sağladığını söyledi.

Tyson, okulların blok zincirine akademik bir katkı oluşturması için çok erken olduğunu düşünse de yakın gelecekte bunun mümkün olacağını öngörüyor.

Van Miltenberg, programın bir başka başarısının da kendi aralarında blok zincir araştırma ağları yaratan okullar olduğunu söyledi.

Okulların bağış parasını yalnızca geleneksel fiat para biriminde kabul ettiğini, ancak bazı okulların kripto para birimi aracılığıyla kabulün yollarını aradıklarını ekledi.

Perşembe günü araştırma girişiminde yer alan diğer üniversiteler;

  • Kansas Üniversitesi
  • Morgan State Üniversitesi
  • Georgetown
  • Singapur Ulusal Üniversitesi
  • Sao Paolo Üniversitesi
  • Fintech Araştırma Enstitüsü,
  • Tsinghua Üniversitesi

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Çin Blockchain Projesine 100 Kamu Ağı Entegre Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu