12 Ekim 2022 Kripto Para Piyasası: Bitcoin (BTC) Çıkış Yapmak İçin Mücadele Ediyor

Piyasa belirsizliği herhangi bir coşkuyu azalttığı için Bitcoin durgun fiyat hareketini sergilemeye devam ediyor. Bitcoin son 24 saatte %0,40 ve son saatte %0,08 arttı. Artışa rağmen, Bitcoin son 7 günde %5’in üzerinde düştü. Hala 19.000$-20.000$ aralığında sıkışmış durumda ve şu anda 19.133$’dan işlem görüyor.

Altcoin piyasası da BTC’nin izinden gidiyor. Küçük bir ralliye rağmen, Ethereum 1.300 doları kıramıyor. Son 24 saatte %1.37 yükseldi ve 1296$’dan işlem görüyor. BTC ve ETH yeşildeyken, Cardano ve Solana kırmızıda kalmaya devam ediyor. Cardano son 24 saatte %0,54 düştü ve 0,3942 dolardan işlem görüyor. Bu sırada Solana %0.57 düştü ve 31.34$’dan işlem görüyor.

Meme paraları, dünkü fiyat hareketlerinin en büyük kazananı oldu. Dogecoin, son 24 saatte %2.16’lık bir artış gösterdi ve 0.06044 $ olarak fiyatlandırıldı. Bu arada, Shiba Inu %1.04 yükseldi ve 0,00001036 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan, Uniswap dün kripto piyasasındaki en büyük kaybedenlerden biriydi. Son 24 saatte %3’e yakın kayıp yaşadı ve 6.12 dolardan işlem görüyor.

Bugün Bitcoin Fiyatını Ne Yönlendiriyor?

Piyasa belirsizliği Bitcoin için en büyük engel olmaya devam ediyor. Merkez bankalarının şahin duruşu hala fiyat hareketlerini dikte ediyor. Federal Rezerv’in niceliksel sıkılaştırma duruşundan ayrılacağına dair bir işaret yok. Bunun yerine, Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester dün en büyük politika riskinin Fed’in çok hızlı dönmesi olacağını söyledi.

Yavaş hareketine rağmen BTC, önemli insanlardan destek almaya devam ediyor. Milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin’in bir süre sonra çok daha yüksek bir değerde olacağını belirtti. Reflexivity Research’ün kurucu ortağı ve büyük etki sahibi Will Clemente, Bitcoin’in bir değer düşürme koruması olduğunu ve piyasa istikrarsızlığı arttıkça değerinin artacağını belirtti.

İzlenecek Önemli Olaylar

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, yarın Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi’ni yayınlayacak. Bu, Bitcoin’in yakın geleceğine karar vermede en önemli olay olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Piyasası Artık Neredeyse Apple Kadar Değerli

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu