15 Aralık 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Sırada 20 Bin Dolar mı Var?

Bitcoin fiyatı son 24 saatte 18.318 dolara ulaştı. ABD Merkez Bankası’nın 50 baz puanlık faiz artışının ardından BTC fiyatındaki düzeltmeye rağmen, duygular olumlu kalmaya devam ediyor. Bitcoin on-chain verileri ayrıca balinalar ve madencilerin Bitcoin satış baskısında bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatının 18.000 $ direnç seviyesinin üzerine çıkması ve kripto piyasasındaki FUD’un yavaş yavaş sona ermesiyle uzmanlar, 20.000 $’a yükseliş için boğaların devralımını öneriyor.

Bitcoin Satış Baskısı Düşüyor

Zincir içi analize göre, Bitcoin (BTC) Harcanan Çıkış Değer Bantları – Tüm Borsalar metriği, kripto borsalarındaki balina mevduat miktarının azaldığını gösteriyor.

Veriler, kripto borsalarına 1K ila 10K BTC yatıran balinaların davranışına dayalı olarak Bitcoin fiyatındaki değişikliklerin belirlenmesine yardımcı olur. Tarihsel olarak, BTC varlıklarını kripto borsalarına göndererek satan balinalar, Bitcoin dibinin oluşmasına neden oldu.

Bitcoin Kripto Borsası Girişi
Bitcoin Kripto Borsası Girişi. 
Kaynak: CryptoQuant

FTX krizinin Terra-LUNA krizinden daha şiddetli olmasına rağmen, kripto borsalarına balina mevduatı azalıyor. Aslında, Bitcoin fiyatı yükseliş ivmesi göstermeye devam ederse, yaklaşan madenci krizi riski ortadan kalkabilir.

Zincir üstü veriler ayrıca uzun vadeli Bitcoin sahiplerinde bir artışa işaret ediyor. Bu nedenle, madenci teslimiyetinden kaynaklanan bir satış, kısa bir panik satışından daha uzun bir düşüş olabilir. Altı aydan uzun bir süre boyunca tutulan toplam madencilik BTC’lerinin yüzdesi %78,37 idi ve neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine yakındı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Birikim Döngüsüne Giriyor

Bitcoin, balinalar ve madenciler tarafından büyük satışların görüldüğü bir yıllık ayı piyasasının ardından halving öncesi bir birikim döngüsüne giriyor. Aslında, kurumsal yatırımcıların, 2019-2020’deki bir önceki birikim döngüsüne benzer bir şekilde düşüşü sessizce satın almaları bekleniyor.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood ayrıca bir kurumsal yatırımcı dalgasının devreye girip Bitcoin ve Ethereum satın almasını bekliyor. Cathie Wood, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşması konusunda yükselişini sürdürüyor.

Teknik analiz, 17 bin doların altına düşüşün artık geçersiz olduğuna ve 17,5 bin doların yeni destek seviyesi olduğuna işaret ediyor. Bitcoin fiyatı, ilk günlük kapanışını Haziran ayı dip seviyelerinin üzerinde gerçekleştirdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rus Gazprombank İsviçre'de Bitcoin Ticaretine Başladı
15 Aralık 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Sırada 20 Bin Dolar mı Var? 2
4 Saatlik Zaman Çerçevesinde Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatının önce 19 bin dolarlık direnç seviyesine yükseleceği ve ardından bir geri çekilme olabileceği tahmin ediliyor. Mevcut ivme, BTC fiyatının Aralık ayında 19 bin doları test edeceğini gösteriyor. Fiyat şu anda 17.682 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu