2 Milyar Dolarlık Bitcoin Borsalardan Çekildi, Balinalar Geri mi Dönüyor?

Zincir içi analitik sitesi Glassnode’a göre, geçtiğimiz hafta borsalardan 108.200 BTC’lik çıkış görüldü. Bu miktar, 2,2 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve bu büyük miktar, büyük kripto borsalarından çekildi.

Piyasa olağandan daha fazla düzensizlik ve belirsizlikle karşı karşıya kalmaya devam ederken, büyük varlıkların fiyatı kırmızıdan yeşile ve tam tersine ticaret yaparken, kripto borsaları cüzdanlarından büyük miktarda Bitcoin çekildi.

Bu, daha fazla piyasası katılımcısının Bitcoin satmak yerine satın almaya istekli olduğunu ve/veya varlıklarını başka bir yerde saklamayı tercih ettiğini ortaya koyuyor. Bu aynı zamanda, grafik birkaç gün boyunca böyle devam ederse, yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş eğiliminin göstergesidir.

Genellikle, borsalardan giriş ve çıkışların piyasa duyarlılığındaki değişikliklerle dalgalanması muhtemeldir. Girişlerdeki artış, artan satış baskısını yansıtırken, diğer yandan büyük çıkışlar, artan satın alma baskısına işaret ediyor.

Binance.US, platformda ücretsiz bitcoin (BTC) ticareti sunacak

Binance.US CEO’su Brian Shroder Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda Binance’in BTC için ücretsiz ticarete başlayacağını doğruladı.

CEO ayrıca hareketin firmanın yeni kullanıcıları çekebilmesi için yapıldığını söyledi ve Binance’in ücretsiz işlemlerden para kazanmadığını açıkladı.

Binance’in Amerikan iştiraki, gelecekte serbest ticaret kategorisine daha fazla token eklemeyi umuyor. Firma ayrıca, getirilerden pay aldığı yeni başlattığı stake hizmetinden daha fazla gelir elde etmek istiyor.

Hareket, büyük olasılıkla, özellikle Binance’in Coinbase, FTX, Gemini, Robinhood vb. gibi büyük rakiplerinin olduğu ABD’de borsalar arasındaki rekabeti artıracaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dünyanın En Büyük Serbest Fon Yöneticisi Düzenleyicilerin Bitcoin'i Öldüreceğini Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu