21Shares, Nasdaq Dubai’de İlk Bitcoin ETP’sini Listeledi

21Shares, Orta Doğu’da ilk fiziksel destekli Bitcoin ETP’sini piyasaya sürdü. 21Shares Bitcoin ETP (ABTC), Nasdaq Dubai’de başarıyla listelendi. 

21Shares Dubai’de İlk Fiziksel Destekli Bitcoin ETP’sini Duyurdu

12 Ekim’deki bir basın açıklamasında 21Shares, Nasdaq Dubai’de fiziksel olarak desteklenen ilk Bitcoin ETP’nin listesini duyurdu. 21Shares Bitcoin ETP, Avrupa’daki 21Shares Bitcoin ETP ile aynı şekilde işlem görecek. Orta Doğu’daki ilk Bitcoin ETP’sinin listelenmesiyle 21Shares, şimdi 9 ülkede 12 borsada 46 ürüne sahip.

21Shares’in CEO’su ve kurucu ortağı Hany Rashwan, bölgedeki kripto ve blok zincirinin benimsenmesindeki büyük büyüme nedeniyle BAE’ye genişlemenin önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyor. Şirketin kripto destekli ürünleri, bölgesel yatırımcıların kripto pazarına güvenli ve güvenli bir şekilde girmelerini sağlıyor.

“Ortaklarımız Nasdaq Dubai ve Dubai Financial Market, yatırımcılara yeni ve heyecan verici varlık sınıflarına erişim sağlama vizyonumuzu paylaşıyor. 21Shares, Orta Doğu’nun küresel bir kripto merkezi olma emellerini desteklemeye devam edecek.”

Hareket, yakın zamanda Şerif El-Haddad’ın 21Shares’te Ortadoğu Başkanı olarak atanmasının ardından geldi. Orta Doğu’nun, özellikle BAE’nin, hükümet liderliğindeki kripto benimsemesi bölgede hız kazandığı için firma için önemli bir stratejik öneme sahip olduğunu iddia ediyor.

Mart 2022’de Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nun (VARA) kurulmasından sonra çeşitli kripto borsaları ve şirketleri bölgeye genişledi. 

ABD Hala İlk Bitcoin ETP’sini Arıyor

21Shares ve diğer ETP şirketleri dünya çapında Bitcoin borsasında işlem gören ürünler çıkarmaya devam ederken, ABD kripto yatırımcıları hala ilk Bitcoin spot ETF’sini bekliyor. Kripto uzmanları, SEC’in bir Bitcoin spot ETF’sini kabul etmesinin büyük kurumsal benimsemeyi sağlayacağına inanıyor.

SEC, Bitcoin vadeli ETF’lerini kabul etti, ancak Bitcoin spot ETF’lerini kabul etmedi. SEC, WisdomTree ve Grayscale tarafından ETF’leri reddetme nedenleri olarak dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonunu gösteriyor. Bu arada Grayscale, Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmeye çalıştığı için SEC kararını “ayrımcı” olarak nitelendiriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Satoshi'nin Devrimi Yaratan Yazılımı 'Bitcoin' 14 Yılda Finans Dünyasını Yeniden Şekillendirdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu