22 Aralık 2020 Bitcoin, Ethereum, Ripple Fiyat Tahmini - BTC MAGAZİN

22 Aralık 2020 Bitcoin, Ethereum, Ripple Fiyat Tahmini

Kripto para piyasası kısa vadeli bir düşüşün ardından toparlanmaya başladı ve kripto paraların çoğu günlük bazda tekrar yeşile döndü. Ancak kripto paraların çoğu toparlanmaya başlamışken, XRP SEC’in Ripple’ı kayıt dışı menkul kıymetlerin izinsiz satışı iddiasıyla dava edeceğine yönelik haberlerden olumsuz etkilendi ve varlık kötü performans gösterdi.

Bitcoin Yeniden 23.000$’ın Üzerinde

Bitcoin pazartesi günü 21.910$’a geriledi. Ancak satış ile piyasaya yeni oyuncuların girmesiyle fiyat 23.000$’lık psikolojik seviyenin üzerine çıktı. Yazı kaleme alınırken BTC/USD 23.100$ civarında işlem görüyor.

BTC, In/Out of Money Around Price (IOMAP)

In/Out of Money Around Price verilerine göre, fiyat bu seviyeye yaklaşık 350.000 adresin 250.000 BTC’nin üzerinde satın almasıyla ulaştı. Bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir bir hareket, önemli bir engeli ortadan kaldırır ve 24.000$’a doğru bir toparlanmaya yol açabilir.

Öte yandan, BTC’nin pozitif açıyı koruması için 22.000$’ın üzerinde kalması gerekiyor. Bu destek 4 saatlik EMA50 ile güçlendiriliyor ve kırılması durumunda satış bu alanın hemen üzerinde bulunan 4 saatlik EMA100 ile 20.000$’a kadar uzayabilir.

BTC/USD. 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

ETH Kritik Desteğin Üzerinde Kalmaya Çalışıyor

ETH pazartesi gününden bu yana çoğunlukla 610$ civarında işlem görüyor. Bu destek yükselen bir üçgenin x ekseni tarafından oluşturulduğu için, uzun vadeli yükseliş trendini korumak için iyatın 620$’ın üzerine çıkması gerekiyor. Aksi halde fiyat düşüşünü 530$ uzatacak ve yükseliş görünümünü geçersiz kılacak.

ETH günlük grafik. Kaynak: TradingView

Öte yandan günlük mum 620$’ın üzerinde kapanırsa, ETH 631$ seviyesini yeniden test edebilir.

Ripple Kötü Performans Gösteriyor

XRP bugün iyi performans sergileyemedi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın, SEC’in kayıtsız menkul kıymetler sattığı gerekçesiyle dava açacağını açıklamasının ardından kripto para birimi 24 saatten daha kısa bir sürede değerinin %8’inden fazlasını kaybetti ve 0.44$’ı gördü.

XRP/USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yazı kaleme alınırken XRP günlük EMA50 ile güçlendirilen kritik kanal desteğinin biraz üzerindei 0.48$’dan işlem görüyor. Bu alanın altındaki sürdürülebilir bir hareket, satış baskısını artırır ve fiyatı 0.35$’a doğru iter.

Yukarı yönde, 0.61$’a odaklanarak toparlanmak için fiyatın 0.5$’ın üzerine çıkması gerekiyor. Bu bariyer, %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile oluşturuluyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu