27 Mart 2021 Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin Fiyat Analizi

Yazım zamanında, Bitcoin yeşil bölgede 54.923 $ ‘dan işlem yaparken, altcoin piyasasının geri kalanı da son 24 saatte aynı şekilde fiyat artışlarını takip etti. Bununla birlikte, kazançlar, tümü farklı direnç seviyelerinde tükenme ile karşılaşan BCH, BSV ve LTC gibi altcoinler için güçlü tekniklerle desteklenmedi.

Bitcoin Cash [BCH]

27 Mart 2021 Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView
BCH / USD

Bitcoin Cash, son 24 saatte daha geniş altcoin piyasasıyla birlikte toparlanırken, kazançlar 507,5 $ ‘lık üst tavanda sınırlandı. Aslında, 4 saatlik zaman diliminde kırmızı şamdanlar göründüğünden, son birkaç seansta bir miktar düşüş gözlemlendi. OBV, fiyat yukarıda belirtilen seviyeye yaklaştıkça düşüş kaydetti ve ayılar tarafından reddedildi. Genel olarak, OBV, BCH yükseliş eğilimi göstermesine rağmen satın alma baskısının eksikliğini vurguladı.

Stokastik RSI, aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimine tanık oldu ve küçük bir gerileme işaret etti. Boğalar için kısa vadeli hedef 550.2 $ direncinin üzerinde. Bunu ihlal etmemek, muhtemelen 550.2 $ ile 507.5 $ arasında başka bir konsolidasyon dönemine yol açacaktır.

Bitcoin SV [BSV]

27 Mart 2021 Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin Fiyat Analizi 3
Kaynak: TradingView
 BSV/USD

Bitcoin SV, Mart ortasındaki bir konsolidasyon döneminden ayrıldı ve son iki hafta, her iki yönde de keskin hareketler gördü.

Bu fiyat hareketi, sırasıyla 189,2 dolar ve 227,9 dolarlık güçlü destek ve direnç çizgilerinin keşfedilmesine yol açtı. Yazma sırasında, BSV yukarıda belirtilen destek işaretine daha yakın işlem gördü ve piyasada tükenmişlik gösterdi. ADX, 15’ten güneyi işaret etti ve fiyat 200 dolara yaklaşırken bazı zayıflığa işaret etti. RSI nispeten tarafsızdı ancak 47’den daha düşük bir seviyeye işaret etti.

227,9 $ ‘lık güçlü direncin üzerine çıkmak için, boğaların önce piyasadaki düşüş hissini aşması gerekecek. Bu işaretten sonraki hedef 250 doların üzerindeydi.

Litecoin [LTC]

27 Mart 2021 Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin Fiyat Analizi 4
Kaynak: TradingView
LTC/USD

183,83 $ ‘lık direnç, Litecoin boğalarının iyileşme girişiminde bulunmasına engel teşkil etti. Daha da rahatsız edici olan, LTC’nin 230 doların biraz altından geri çekilmesinden bu yana OBV’nin daha düşük yüksekler kaydetmesiydi. Bu, fiyat birden fazla destek hattının altına düştüğü için sürekli bir satış baskısı gösterdi. Fiyat nihayet, Şubat ayının sonundaki geri çekilme sırasında odak noktası olan bir bölge olan 170.3 $ ‘lık destekten geri döndü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cosmos, Monero Fiyat Analizi: Güçlü Teknikler Piyasadaki Endişeleri Ortadan Kaldırıyor

Düşüşlü Stokastik RSI ve zayıflayan ticaret hacimleri, dünyanın dokuzuncu en büyük kripto para biriminin kısa vadeli yörüngesi için uğursuz işaretlerdi. Daha fazla zayıflık, fiyatın 155 $ işaretine doğru düştüğünü bile görebilir. Olumlu bir sonuç için, LTC’nin 206,3 ABD doları direncinin üzerine çıkması gerekir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu