28 Eylül 2022 Ripple (XRP) Fiyat Analizi

XRP’nin birkaç gün önce bize gösterdiği fiyat performansı gerçekten şaşırtıcıydı çünkü kripto para biriminin performansı yaklaşmakta olan %70’lik bir ralli belirtisi göstermedi. Bununla birlikte, piyasadaki çekiş eksikliği, çoğu alıcının beklemediği büyük bir geri dönüşe yol açtı.

28 Eylül 2022 Ripple (XRP) Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView

XRP, son 30 günde gösterdiği büyümenin yaklaşık yarısı olan değerinin %20’sinden fazlasını son 48 saatte kaybetti. İşlem hacmindeki artışa rağmen, traderlar ve yatırımcılar önemli miktarda fon enjekte etmiyorlardı. Bu nedenle, varlığın altında yukarı doğru hareket eden bir temel desteği yoktu.

Yerel direnç seviyesindeki hacim eksikliği nedeniyle, XRP, Ripple’ın SEC’e karşı mahkemedeki başarısıyla desteklenerek 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaları kolaylıkla kırabildi. Yatırımcılar, özellikle mahkeme salonundan gelen olumlu haberler olmadan, rallinin devamına inanmadıkları için XRP’deki hacim profili düşmeye devam ediyor. Tüm işaretler, daha önce gördüğümüz rallinin tamamen spekülatif olduğunu gösteriyor.

Ne yazık ki, önümüzdeki birkaç gün hatta haftalarda mahkemede ne olacağını tahmin etmek zor. Bununla birlikte, teknik veriler, XRP’nin, zaten 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğü ve şimdi 0,38 dolar fiyat seviyesinde 50 günlük hareketli ortalamaya doğru ilerlediği için geri çekilmeye devam edeceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, yatırımcılar mahkemede bir miktar ilerleme ve satın alma gücünün piyasaya geri döndüğünü görürlerse, yukarı doğru bir hareket hala mümkün.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: Bitcoin Artık Netflix Kadar Değerli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu