4 Eylül 2022 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ticaretin son haftasındaki bir miktar pozitifliğin ardından, Ethereum kısa vadeli yerel düzeltme eğilimine girdi ve son 50 gün boyunca bozulmadan kalan önemli destek seviyesine ulaştığı için büyük olasılıkla önümüzdeki hafta test edilecek. Bunun altındaki düşüş, düşüş trendinin devamını işaret edecektir.

Bahsettiğimiz trend çizgisi desteği, yaklaşık 1.400 dolardan başlayan çizgi ve sonrasında Ethereum’da meydana gelen sıçramadır. Ne yazık ki, ikinci en büyük kripto para birimi dönen bir dönüş modeli oluşturduğu ve 50 günlük hareketli ortalamada reddedildiği için fiyat artışı 1.600 dolar seviyesinde durdu.

4 Eylül 2022 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView

Önümüzdeki hafta, en çok beklenen senaryolardan biri, yukarıda bahsedilen trend çizgisinin tersine çevrilmesi ve 15 Eylül civarında büyük bir güncellemeden geçecek olan Buterin’in kripto parası için bir başka test. Teknik olarak, ağa en fazla gelir ve değer getiren iki ana endüstri olan DeFi ve NFT bir çıkmazda olduğundan, Merge bugün Ethereum için tek temel büyüme faktörüdür. ETH’nin geçmiş fiyat performansı göz önüne alındığında, ikinci en büyük kripto para birimi, yeni tür fikir birliği mekanizmasına yönelik başarılı güncellemeyi şimdiden fiyatlandırdı. Merge kurulduktan sonra, büyük olasılıkla hafif bir fiyat veya volatilite artışı göreceğiz.

Ağ belirli teknik sorunlarla karşılaşırsa ve düşük performans göstermeye başlarsa olumsuz senaryo başlar. Neyse ki, her test ağı kurulumu, ağın tüm işlevleri bozulmadan kalarak iyi bir şekilde sonuçlandı. Ethereum madencileri ayrıca büyük güncelleme için hazırlanıyor, hash güçlerini alternatif ağlara taşıyor veya ana ağ “eski” konsensüs algoritmasını bir kez ve herkes için kapattıktan sonra piyasaya sürülecek Ethereum PoW alternatifini çıkarmaya hazırlanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ETH-BTC Korelasyonu %50'nin Altına Düştü, Boğa Koşusu mu Geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu