4 Kasım 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı, FED’in 2 Kasım’daki şahin tonuna rağmen konsolidatif bir yapı gösteriyor. Bu gelişmenin makroekonomik etkisi ne olursa olsun, BTC dar bir aralıkta gezinmeye devam ediyor.

Bu menzile bağlı hareket, patlayıcı bir hareketle sonuçlanabileceğinden yatırımcıların dikkatli olması gerekir. Teknik ve zincir üstü metrikler farklı bakış açılarına işaret ettiğinden, bu kırılmanın yönü henüz belirlenmedi.

Bitcoin fiyatı 25 Ekim’den bu yana 20.053 dolar ile 20,910 dolar arasında kaldı ve konsolidasyon belirtileri gösteriyor. En son gelişme, Pazartesi gününün en düşük seviyesi olan 20.225$’da bir süpürme ve ardından Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 20,838$’a doğru hızlı bir yükselişi içeriyordu. 

Yükseliş momentumu güçlüyse, Bitcoin fiyatı 20.910 dolarlık engeli tersine çevirebilir ve bir sonraki hamlesi için 22.106 doları destek noktası olarak kullanabilir. Bu hareket, toplamda, %5.6’lık bir kazanç anlamına gelir ve muhtemelen kısa vadeli yükselişin sınırlandığı yerdedir.

BTCUSDT 4 saatlik grafik

BTCUSDT 4h grafik

Bu yükseliş anlatımı kulağa hoş ve makul gelse de, yatırımcılar, düşük aralık olan 20.053 dolarlık destek seviyesinin kırılmasının, verimsizlikleri yeniden dengelemek için BTC fiyatını düşürerek 19.315 dolara kadar geriletebilirler.

Bu nedenle, 20.053 dolarlık destek yapısının ters çevrilmesiyle kısa vadeli yükseliş görünümü geçersiz kılınacak. 

Önümüzdeki hafta boyunca, Bitcoin yatırımcıları bu seviyeleri günlük ticaret için yakından izleyebilirler.

Geçen haftadan bu yana, Bitcoin fiyatı önemli bir güncelleme yaptı, 28 Mayıs’tan itibaren aşağı doğru eğimli trend çizgisinden bir kopuş gerçekleştirdi. Bu hareket bir yükseliş hareketi olsa da, piyasa katılımcılarının 28.000 $ veya 30.000 $’a bir hareket için sabırlı olmaları gerekiyor. BTC fiyatı 21.000 doların üzerinde daha yüksek bir değere çıkar ve 25.000 dolarlık psikolojik seviyeyi destek seviyesi haline getirebilirse bu beklenti makul olabilir.

Böyle bir durumda, Bitcoin fiyatı 28.000 ila 30.000 dolarlık direnç alanını görebilir ve yeniden test edebilir. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   14 Mart 2021 Binance Coin, Ethereum Classic, Algorand Fiyat Analizi

Btcmagazin market verilerine göre, yazım anında Bitcoin (BTC) son 24 saatte %2.12 yükselişle 20.684 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu