776 Binden Fazla Bitcoin (BTC) Sadece 5 Cüzdanda Tutuluyor

Bitcoin (BTC) fiyatı son 30 günde %33’ün üzerinde düştü. Ancak BTC balinaları bu fiyat düşüşünü birikimlerini artırarak değerlendirdi. Balinaların Bitcoin holdingi yeni bir rekor kırdı.

Balinaların birikimi 30 günde %16 arttı

Son fiyat düşüşü balinalar için büyük bir birikim fırsatı olduğunu kanıtladı. IntoTheblock’a göre, 100.000’den fazla cüzdanda tutulan Bitcoin miktarı Cuma günü yeni bir rekor kırdı.

IntoTheblock, 776 binden fazla BTC’nin sadece 5 adreste tutulduğunu bildirdi. Bu cüzdanların holdingleri son 30 günde %16 arttı. Toplam Bitcoin holding değeri yaklaşık 16 milyar dolar. Bu, herhangi bir kuruluş tarafından tutulan çok büyük bir miktardır ve bu varlıkları elden çıkarmak piyasa için korkunç olabilir.

Dünyanın en büyük kripto para birimi fiyatı, son birkaç ayda önemli bir düşüş kaydetti. Bunun nedeni, banka sahiplerinin Fed faiz oranlarında beklenen artış üzerine toplu satış yapmasıydı. Bitcoin fiyatı 19 Haziran 2022’de 17K fiyat seviyesine dokunacak şekilde düştü.

BTC madencileri satış oranı Mayıs ayında %100 arttı

BTC fiyatının 35 bin dolar fiyat seviyesinin altına düştüğü Mayıs ayının ikinci haftasında birikim oranının arttığına dikkat etmek önemlidir. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı 26 bin dolarlık fiyat bölgesine ulaştığında ivme kazandı.

Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %2.25 düşüşle 20,455 $ fiyatla işlem görüyor. BTC’nin 24 saatlik ticaret Hacmi de %10 azalarak 28,1 milyar dolara ulaştı.

Arcane araştırmasının bir raporuna göre, madenciler Mayıs ayında Bitcoin holdinglerini agresif bir şekilde sattılar. 2022’nin ilk dört ayında kamu madencilik şirketlerinin üretimlerinin %30’unu sattığı görüldü. Ancak, fiyat çöküşü madencileri varlıklarını satmaya zorladı. May, %100’ün üzerinde bir satış oranı kaydedildi. Arcane, Haziran ayında koşulların daha da kötüleştiğini bildirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   KuCoin, Bitcoin Madencilik Havuzu Kurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu