ABD, Elon Musk’ın Twitter Anlaşmasına Müdahale Edecek

Elon Musk, Twitter’ı orijinal fiyatından satın almak istediğini Twitter’a bildirdi. Ancak raporlar, Musk’ın Twitter’ın iş gücünün %75’ini işten çıkarmak istediğini ortaya koydu. Elon Musk anlaşması daha fazla tehlikede olduğu için Twitter hisseleri tökezledi.

Bloomberg, ABD hükümetinin Musk’ın bazı girişimlerini güvenlik incelemelerinden geçirmeye çalıştığını bildirdi. Rapor, Musk’ın Twitter satın alma anlaşmasının güvenlik incelemesine tabi olacağını vurguluyor. Starlink ağı da incelemeye tabi tutulabilir.

ABD hükümeti Elon Musk-Twitter anlaşmasının güvenlik incelemesini gözden geçirdiği için Twitter hisseleri %16 düştü.

Twitter Hisseleri Neden Düşüyor?

Başlangıçta Elon Musk, Twitter’a yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. Ancak kısa süre sonra Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma teklifini sundu. Ancak Elon Musk, Twitter’ın botunun etkinliğini eksik bildirdiği suçlamasıyla kısa süre sonra teklifini Twitter’dan geri çekti. Musk’ın teklifi geri çekmesiyle Twitter’ın hisseleri değer kaybetti.

Twitter, Musk’a dava açtı ve ardından Musk, Twitter’a şirketi orijinal teklifle satın alacağını bildirdi. Musk, bazı yabancı yatırımcıların yardımıyla Twitter’ı satın almayı planlıyor. Biden yönetimi, Musk’ın büyüyen Rusya yanlısı duruşu olduğuna inanıyor.

Son zamanlarda Musk, Rusya-Ukrayna için bir barış anlaşması çözümü önerdi. Önerdiği barış anlaşması, Birleşmiş Milletler nezdinde referandumun yeniden yapılması hükmünü içeriyor. Ayrıca Ukrayna’dan tarafsız kalmasını istiyor. Bu hüküm ayrıca Kırım’ı resmen Rusya’nın bir parçası yapıyor. Raporlar ayrıca Musk’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştükten sonra bu barış anlaşmasını teklif etmiş olabileceğini ortaya koydu.

Musk, maliyet nedenleriyle Ukrayna’daki Starlink hizmetlerini kapatmayı düşündüğünü de açıkladı. Biden yönetimi, Musk’ın duruşundan rahatsız. Bu nedenle, Twitter yakında bir güvenlik incelemesi altında olabilir.

Twitter Anlaşması Kripto Pazarını Nasıl Etkileyecek?

Elon Musk, Dogecoin’i halka açık bir şekilde destekledi. Musk Twitter anlaşmasından çekilince DOGE düştü ve Twitter’ı satın alacağını açıklayınca fırladı.

Ayrıca kripto piyasası, teknoloji hisseleri ile güçlü bir korelasyon gösteriyor. Twitter hisseleri çökerse, kripto piyasası da zorlanabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Balinaları Stablecoin Biriktiriyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu