ABD Hisse Senedi Piyasasındaki Satışlar Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD hisse senedi piyasasındaki satışların sıcağıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Dow Jones (INDEXDJX: .DJI) Cuma günü %2.7’den fazla düşerken, Bitcoin (BTC) fiyatı %2 düşüşle 38.639 $ seviyelerinde ve 734 milyar $’lık bir piyasa değeriyle işlem görüyor.

Yatırımcılar, ABD hisse senedi piyasasında satış devam ederse, BTC’nin 30.000 dolara kadar düzeltme görebileceği konusunda şüpheci. Bununla birlikte, popüler piyasa analisti Willy Woo, kurumsal oyuncuların her fırsatta arzı değerlendirdiğini belirtiyor. Bunu, borsalarda artan likit olmayan Bitcoin arzına dayanarak tahmin ediyor. Woo şu açıklamada bulundu:

“Bitcoin fiyatı, Wall St’nin makro riskten kaçınma ticaretinde vadeli işlem sözleşmesi satması nedeniyle yatay seyrediyor. Bu arada kurumsal para, spot BTC’yi en yüksek oranlarda topluyor ve soğuk cüzdanlara taşıyor. Böyle zamanlarda, 2020’nin 4. çeyreğindeki arz şokunu hatırlıyorum”.

ABD Hisse Senedi Piyasasındaki Satışlar Bitcoin'i Nasıl Etkileyecek? 2

Ek olarak, piyasa analisti Will Woo ayrıca şunları ekledi:

“BTC fiyatı, hisse senedi deposu ve USD Endeks ayları şu anda gerçekleşen benzeri görülmemiş spot alımların kanıtıdır. Başka bir deyişle: Yatırımcılar BTC’yi zaten güvenli bir liman olarak görüyor, fiyatın yansıması zaman alacak. Vadeli satışların cephanesinin bitmesini bekleyin”.

Kurumlar ve Bitcoin

Kurumsal oyuncular, varlık sınıfı olgunlaştıkça son zamanlarda Bitcoin’e daha fazla ilgi gösteriyor. En iyi Wall Street bankacılık kurumlarından bazıları, artan müşteri talebinin ortasında Bitcoin ile ilgili ürün ve hizmetler sunmaya başladı.

Geçmişte, Ray Dalio gibi milyarder yatırımcıların Bitcoin hakkında konuştuğunu ve neden portföylerinin küçük bir kısmını bir hedge olarak BTC’ye tahsis etmesi gerektiğini gördük. 28 Nisan Perşembe günü, Wall Street devi Goldman Sachs müşterilerine Bitcoin destekli krediler sunmaya başladı. Bu, onu müşterilerine Bitcoin teminatlı krediler sunan ilk büyük ABD bankası yapıyor.

Goldman Sachs’ın bir sözcüsü Bloomberg’e şunları söyledi: ”Anlaşma, yapısı ve 24 saat risk yönetimi nedeniyle Goldman için ilginçti.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri Satış Gerçekleştirecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu