ABD, İki Rus’u Bitcoin Hırsızlığıyla Suçluyor!

ABD Adalet Bakanlığı Cuma günü, kripto para borsası Mt. Gox’un 2011’de hacklenmesiyle ilgili suçluları ortaya çıkardığını açıkladı. 

Feshedilmiş kripto borsası, son zamanlarda alacaklılarına geri ödemeler yapacağı son tarihle ilgili haberlerde yer aldı. Geri ödemeler için yeni süre 31 Ekim 2023’e kadar uzatıldı. Geri ödemenin BTC fiyatına olumsuz etki edebileceğine dair spekülasyonları yapılmıştı.

ABD Adalet Bakanlığı, iki Rus vatandaşının sonunda dünya çapında para aklamada siber suçlulara yardım ettiğini açıkladı. İki kişi, büyük miktarlarda Bitcoin‘i aklamak için komplo kurmakla suçlandı.

DOJ, Mt Gox Bilgisayar Korsanlarını Suçluyor

İki Rus, yalnızca Bitcoin’i aklamak için komplo kurmakla suçlanmadı, aynı zamanda bunlardan biri, 2017’de kapatılan bir başka feshedilmiş kripto para birimi ticaret platformu olan BTC-e’yi işletmek için komplo kurmakla suçlandı. Bakanlığa göre, 2011’den beri Alexey Bilyuchenko (43) ve Aleksandr Verner (29) Mt. Gox’tan büyük miktarda kripto para birimi çaldı ve borsanın nihai iflasına katkıda bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Uzmanlara Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Aşırı Düşebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu