ABD İş Raporu, Kripto Piyasasının Gerilemesine Yol Açarak Bitcoin ve Ethereum’u Etkiledi

Haziran ayında ABD’nin özel sektör iş piyasası beklentileri aştı. Yani, özel sektörde beklenenden daha çok iş imkanı oluştu. Bu durum, faiz oranlarının artmasına bağlı olarak ekonomide bir durgunluk yaşanabileceği endişelerine rağmen, iş piyasasının güçlü olduğunu gösteriyor.

ADP’nin bu raporunun yayınlanmasının hemen ardından, kripto para piyasası biraz düşüş yaşadı. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraların değerleri azaldı.

Ancak bu düşüşler küçük ölçekliydi ve kripto para piyasasının bu rapora verdiği bir tepki olarak görülebilir. Yüksek ABD iş verileri, Amerikan Merkez Bankası’nın (Fed) faiz oranlarını artırabileceğine işaret edebilir.

ADP raporu, iş piyasası hakkında erken bir bakış sağlar. Bu rapor, Cuma günü yayınlanacak olan daha kapsamlı İstihdam İstatistikleri Bürosu raporundan önce gelir. ADP raporunun yayınlanmasının hemen sonrasında, Dolar Endeksi’nin biraz yükseldiği görüldü.

Bir sonraki ADP İstihdam Raporu’nun 2 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanması bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Türk Lirası Bitcoin Karşısında Değer Kaybederken Halk Kripto Paralara Yöneliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu