ABD TÜFE Verileri Öncesinde Bitcoin Yükselirken Yatırımcılar Umutlu

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), altcoinleri toparlanmaya doğru yönlendirmek için büyük kazançlar kaydetti. Bununla birlikte, ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri, yatırımcıların Enflasyon verilerinin açıklanması öncesinde risk almak istemediğine işaret eden bazı karışık sinyaller verdi.

Borsa, TÜFE Verileri Öncesinde Karışık Görünüyor

Raporlar, yatırımcıların Federal Rezerv Sisteminin agresif para politikasını sona erdireceğini umduklarını gösteriyor. Bununla birlikte, sağlam bir işgücü piyasası raporu, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 25 baz puan artırma bahislerini artırdı. Bu, piyasanın birkaç orta ölçekli bankanın iflas etmesi nedeniyle büyük bir satış görmesinden sonra geldi.

Veriler, yatırımcıların enflasyon oranında bir artışına %68 oy verdiklerini gösteriyor. Bu arada, bu, zayıf ekonomik veriler ışığında yavaş yavaş bir resesyon çanını çalıyor. Rapor, ekonomistlerin TÜFE’nin Mart ayında %5,2 artacağına inandıklarını belirtiyor.

Yatırımcıların, S&P 500 şirketlerinde ilk çeyrek karının yıllık %5,2 civarında düşmesini beklediklerini de sözlerine ekledi. Ancak, S&P 500 endeksi (SPX) yazım zamanında 3,10 puan veya %0,08 düştü. Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJI) aynı anda 39 puan veya %0,12’lik bir sıçrama gördü. Nasdaq Composite (INDEXNASDAQ: .IXIC) 58,61 puan veya %0,48 düştü.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %6’dan fazla arttı, BTC yazım zamanında ortalama 30.197 $ fiyattan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %72 artarak 23 milyar dolara ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri Satış Gerçekleştirecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu