ABD'li Senatör Warren Bitcoin ve Kripto Paralara Ateş Püskürdü - BTC MAGAZİN

ABD’li Senatör Warren Bitcoin ve Kripto Paralara Ateş Püskürdü

ABD’li Senatör Elizabeth Warren Çarşamba günü ABD’li politika yapıcıları artan kripto para kullanımının sunduğu sorunları doğrudan ele almaya çağırdı ve Federal Rezerv destekli bir dijital para biriminin “büyük umut” gösterdiğini söyledi.

Önde gelen bir Wall Street eleştirmeni ve tüketici savunucusu olan Demokrat Warren, hükümetin bir dizi sorunu çözmek için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Bir kongre oturumunda “Kripto para birimi yatırımcıları dolandırmak, suçlulara yardım etmek ve iklim krizini daha da kötüleştirmek için fırsatlar yarattı” dedi. “Kripto tarafından yayınlanan tehditler, Kongre ve federal düzenleyicilerin kriptonun ortadan kalkacağını umarak saklanmaya devam edemeyeceğini gösteriyor. Olmayacak. Bu sorunlarla yüz yüze gelmenin zamanı geldi.”

Warren, Federal Rezerv’in dijital doları değerlendirmesini destekledi ve bunun daha yoksul Amerikalıları destekleyebileceğini ve uygun şekilde tasarlandığı takdirde ödeme sistemini düzene sokabileceğini söyledi.

Ancak Cumhuriyetçiler, böyle bir Fed destekli ürünün gerekli olup olmadığını ve bunun geleneksel bankacılık sistemi için ne anlama gelebileceğini sorgulayarak çok daha ihtiyatlı bir tavır takındılar.

Bunun yerine özel dijital para birimlerinin büyümesinin devam etmesini isteyen Senatör Pat Toomey, “Bu başarılı serbest girişim sistemine müdahale eden devlet destekli bir bankaya ihtiyacımız yok” dedi.

Senato Bankacılık Komitesi tarafından düzenlenen duruşma, Fed destekli bir dijital para biriminin etkileri konusunda Kongre’de şimdiye kadarki en odaklanmış tartışmalardan birine işaret etti. Merkez bankası, Çin liderliğindeki küresel meslektaşları kendi dijital para birimlerini oluşturmak için adımlar atarken, konuyu araştırdığını söyledi.

Washington’daki tartışma önemli çünkü Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının Kongre’den destek almadan dijital bir para birimiyle devam etmeyeceğini söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu