ABD’nin Bitcoin Kararı Kripto Topluluğuna Umut Oldu

Birkaç kripto kuruluşunun üst düzey üyeleri, ABD Başkanı Joe Biden’in sektörle ilgili yürütme emrine iyimser bir şekilde yanıt verdi. Bu, emir, düzenleyici bir baskı konusundaki endişeleri bastırdığı için kripto topluluğunda geniş ölçüde olumlu bir tepkiyi yansıttı.

Çarşamba günü imzalanan emir, Amerika Birleşik Devletleri’nde kapsamlı kripto düzenlemesi için zemin hazırladı ve devlet kurumlarının alanı geliştirmek için işbirliği yapacağını söyledi. Ayrıca ABD hükümeti dijital bir dolar üzerinde de çalışmaya başlayacak.

Gelişme, Bitcoin ve diğer en iyi altcoinlerde kısa bir ralliye yol açtı.

Dünyanın en büyük üçüncü borsası olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kararın tüketicileri korumak ve teknolojiyi geliştirmek açısından yapıcı olduğunu söyledi . 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, web3 düzenlemesine yönelik gelişmiş bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı kabul eden emir karşısında “hoş bir şekilde şaşırdığını” söyledi ve bunu “kriptonun kalıcı olduğunun” bir teyidi olarak gördüğünü söyledi.

Coinbase’den Faryar Shirzad, Beyaz Saray’ın sektörde Amerikan liderliğini kurma ihtiyacını kabul etmesinin olumlu olduğunu söyledi. Ayrıca, ABD hükümetinin hem sektör hem de halk için düzenleyici netlik sağlayacağını umduğunu belirtti.

Kripto odaklı risk sermayesi kapitalisti Kathryn Haun kararın, web3 geliştirmede Amerikan liderliği için doğru yönde atılmış bir adım olduğunu ve kendi dediği gibi parçalanmış bir düzenleyici manzaraya düzen getirmeye yardımcı olabileceğini umduğunu söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC Başkanı Bitcoin ETF Onayı Konusunda Hala Endişeli

ABD senatörleri tartışıyor

Blockchain teknolojisiyle ilgili yasaları geçirmeye adanmış bir grup senatör olan Blockchain Caucus üyeleri, karar konusunda iyimserdi. Ancak Temsilci Tom Emmer, kararın ademi merkeziyetçilikten bir kez bile bahsetmediğini kaydetti. Ayrıca, siparişin kripto dostu düzenleme ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağının hala belirsiz olduğunu söyledi.

Karar, sektörle ilgili herhangi bir özel düzenleme getirmemiş olsa da, ABD hükümetinin ilk kez dijital para birimlerini federal düzeyde ele aldığına işaret ediyor. Kabulü hızlandıran ancak aynı zamanda dijital para birimlerinin olası kötüye kullanımına ilişkin endişeleri artıran Rusya-Ukrayna çatışmasının ardından kriptoya artan ilginin ortasında geliyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu