AirSwap (AST) Nedir? AirSwap (AST) Geleceği ve Yorum 2022

AirSwap (AST) Nedir?

AirSwap (AST), Ethereum token’larının eşler arası ticareti için bir platformdur. Bu ifade, kullanıcıların token’larını doğrudan birbirleriyle değiştirdiği anlamına gelir. AirSwap, platformda merkezi olmayan bir sistemdir, çünkü kullanıcılar mali durumlarını kontrol edemezler ve ticaret akıllı sözleşmelerle yapılır.

AirSwap (AST) platformu, kullanıcıların hangi token’ları hangi fiyattan takas etmek istediklerini birbirleriyle iletişim kurmalarına izin vererek çalışır. Her iki taraf da değişimi tamamlamaya hazır olduğunda, Ethereum akıllı sözleşmesi veya Değişim Protokolü işlemi tamamlar.

Platformunun avantajı, merkezi olmayan bir değişimdir. Bunun nedeni, kullanıcıların işleme kadar paralarını tam olarak kontrol etmeleridir, bu nedenle iki taraf da takas ettiklerini veya almadıklarını alamaz.

Ayrıca, AST token’i, sıvı sağlayıcıların ağa erişmesi için bir lisans görevi görür. Bu nedenle, AST token’ın AirSwap platformunun temel parçalarından biri olduğu söyleniyor. AST para işlemleri ise MetaMask veya başka bir Ethereum cüzdanı kullanan eşler arası işlemlerdir.

AirSwap (AST), Ethereum blok zincirinde eşler arası işlemlere olanak tanır. Merkezi olmayan protokole dayanarak, yatırımcılar, kullanımı kolay ve ücretsiz olan çeşitli güvenilir ürünler aracılığıyla likidite ekleyebilir veya kaldırabilir. Ek olarak, onu diğerlerinden ayıran şey, piyasayı kontrol etmek ve yönetmek için karmaşık işlem ücretlerinin olmaması ve platformun gerçekten ücretsiz olmasıdır.

Ayrıca AirSwap, kullanıcıların kimlik bilgilerini tamamen kullanıcıda tutmasına olanak tanır ve kullanıcılardan kişisel bilgi istemez. Öte yandan, kullanımı kolay bir arayüz, kullanıcıların iş yapmasını kolaylaştırır. Ayrıca, AirSwap sıvısı, birkaç satır kod ile dapp’ye kolayca entegre edilebilir ve AirSwap ağına düzgün çalışan API’ler sağlanabilir.

Likidite Kullanıcılar, işlem hacimleri, yatırım hedefleri ve güncel olaylar gibi ekranları sürekli güncelleyerek yatırımlarını yönetebilirler. Ek olarak, AirSwap Indexer bir arama motoru olarak kabul edilebilir. Başka bir AirSwap ürünü olan AirSwap Oracle, fiyat önerileri sunar.

AirSwap, aynı zamanda AirSwap’ın ana şirketi olan Fluidity’nin kurucusu Michael Oved, Sam Tabar ve Don Mosites tarafından kuruldu.

Ünlü kripto yatırımcısı; Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin de AirSwap’ın danışmanlarıdır. Merkezi bir borsa, kullanıcıların paralarını hacklemeye, yasaları çiğnemeye veya acele kararlar vermeye karşı güvende tutmak için borsaya güvenmelerini gerektirir.

AirSwap’ta, bir cüzdandan diğerine aynı anda doğrudan alım satım yapılır, bu nedenle ön ödeme riski yoktur. Müzakereler ayrıca blok zincirinde değil özel olarak yürütülür, bu nedenle gizlilik korunur. Son olarak, bakım veya izleme gerekmediğinden platformun ücreti yoktur.

AirSwap, kullanıcıların doğrudan siteden token satın almalarını sağlayan bir AirSwap widget’ı oluşturdu; Bu, ziyaretçilerin başka bir sitede bir borsaya gitmek zorunda kalmadan token ticaretini kullanabileceği anlamına gelir.

AirSwap kullanıcılarının ticaret yapacak ortaklar bulmasına yardımcı olmak için AirSwap odaları oluşturdular. AirSwap Alanları, temel olarak, kullanıcıların farklı token alışverişi yapmakla ilgilenebilecekleri ve diğer kullanıcıların onları tanıyabileceği alanlardır.

Şifreli ve özel olan Spaces’ta sohbet edebilir, pazarlık yapabilir ve ticaret yapabilirler. AirSwap’ın ana rakiplerinden bazıları Poloniex, Kyber ve 0x Relay’dir. AirSwap’ın ana amacı, kripto borsalarını hacklemenin ön ve temel sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Oracle, adil ticaret için gerçek zamanlı piyasa bilgileri sağlayan AirSwap platformunda benzersiz bir hizmettir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Litecoin (LTC) Nedir? Litecoin (LTC) Geleceği ve Yorum 2022

AirSwap (AST) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Michael Oved, Sam Tabar, ve Don Mosites
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 500,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 174,479,533
  • Piyasa Değeri: ₺ 404,861,904
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.8819
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 11.81
  • Proje Amacı: Ethereum tarafından desteklenen AirSwap platformu, eşler arası bir token hizmeti sağlar. AirSwap, kendisini Ethereum tarafından desteklenen merkezi olmayan bir eşler arası token işlem ağı olarak tanımlar. AirSwap, token alım ve satımını güvenli, kolay ve ücretsiz hale getirmeyi amaçlar.

AirSwap (AST) Geleceği

AirSwap’in rakiplerinden bir adım önde olduğu ve Blockchain’i kolaylaştırdığı söyleniyor. Ancak etkinliklerin tamamen ücretsiz olması ve kullanıcıların kişisel bilgilerini vermek zorunda olmaması, platformun bir avantajı olarak yorumlanıyor.

Ancak AST token’ın 2018 yılından beri piyasada olduğunu ve o zamandan beri kullanımda olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca tokenı geliştiren ekip, kullanıcı yorumlarına göre oldukça deneyimli ve danışmanlar arasında Mike Novogratz ve Joe Lubin’in de bulunması bir artı.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

AirSwap (AST) Yorum

Eşler arası ticaretin birçok avantajı olmasına rağmen, bu değişim yönteminin ticarete hazır emsallerin olmaması gibi birçok zorluğu da vardır. Bu zorluğun üstesinden gelmek için AirSwap, kullanıcıların iş arkadaşlarını daha kolay bulmasına ve alışverişi daha otomatik, eksiksiz ve sorunsuz hale getirmesine yardımcı olacak yeni araçlar oluşturur.

AirSwap gibi Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir varlık borsası piyasaya çıkabilir. Ancak sert rekabet, AirSwap’ın kullanıcı tabanını genişletmeyi zorlaştırabilir. AST’nin hizmeti kurumsal yatırımcıları desteklediğinden, şirket büyük kurumları hedefleyebilir ve diğer merkezi olmayan borsalarla rekabette öne geçebilir. Bu kesinlikle token’in gücünü artırabilir.

AST şu anda bir giriş yapısı olmadan çalışmaktadır. Bu, öncelikle AirSwap ticareti için bir kaynaktır. Gelir eksikliği, ekibin üzerinde çalışması gereken bir endişedir. AirSwap’ın iyi planlanmış yol haritası ve yol üzerindeki gelişmeler, piyasa verimliliği için bir artıdır.

AirSwap (AST) Nereden ve Nasıl Alınır?

AirSwap (AST)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu