Alameda Research Tasfiye Memurları 110 Milyon Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve artık itibarı sarsılmış olan Alameda Research hedge fonunun varlık kurtarma işlemlerini denetleyen tasfiyeciler, blockchain analiz firması Arkham Intelligence tarafından sağlanan bir rapora göre, çeşitli cüzdanlarda tutulan 110 milyon dolar değerinde Bitcoin‘e sahip. Son bulgular, bu cüzdanların Mart 2023’e kadar borsalardan ve soğuk cüzdanlardan BTC çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

Alameda’nın BTC Varlıkları

Rapor, “Toplamda, Alameda’nın tasfiye memurları aşağıdaki kaynaklardan 4.083 BTC’yi (şu anda 110.81 milyon $ değerinde) güvence altına almayı başardı” diyor:

  • Diğer Cüzdanlar: 34,94 BTC (948,27 Bin Dolar)
  • Deribit: 467.366 BTC (12.68 Milyon Dolar)
  • WBTC: 2997 BTC (81,34 Milyon Dolar)
  • Bitfinex: 298.027 BTC (8.09 Milyon Dolar)
  • Etiketlenmemiş Cüzdanlar (muhtemelen bir Borsa): 286,7 BTC (7,78 Milyon Dolar)”

Sağlanan rapordan bir ekran görüntüsü, Arkham Intelligence tarafından analiz edildiği şekliyle Alameda Research Bitcoin Holdings’i gösteriyor.

Arkham Intelligence-Alameda Research Bitcoin Holdings

Raporda, “Ancak bu, Alameda’nın daha önce kontrol ettiği BTC’nin yalnızca bir kısmını temsil ediyor” denildi:

“Alameda’nın BTC faaliyetiyle ilişkili cüzdanlar, 800 milyon doları aşan bir zirve değerine ulaştı, bu da şirketin muhtemelen merkezi borsalarda veya bağlantısız soğuk cüzdanlarda ek BTC tuttuğunu gösteriyor.”

Bu cüzdanların birleştirilmesi, tasfiye memurlarının firmanın varlıklarından BTC’yi nasıl topladıkları hakkında fikir veriyor. Nisan ayında, Alameda’nın Satıcı cüzdanından bir 1 BTC testi, Alameda’nın Tasfiye Memurları tarafından kontrol edilen ‘Alameda Merchant 1’ adlı bir holding adresine gönderildi. 2023’ün başından bu yana, bu adres bugün yaklaşık 97,19 milyon dolar değerinde 3.581 BTC biriktirdi.

2017 yılında kurulan Alameda Research, önde gelen bir kantitatif kripto para ticaret şirketiydiŞirket, Amerikalı girişimci ve yatırımcı Sam Bankman-Fried tarafından kuruldu ve merkezi Orta ve Batı Hong Kong’da bulunuyor.

FTX borsası, 17 Mayıs tarihinde Embed Financial Technologies’ın satın almasından faydalanan eski FTX yöneticilerinden, Sam Bankman-Fried dahil olmak üzere fonları geri kazanmak için ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’ne karşı birden fazla dava açtı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyarder Fon Yöneticisi Bitcoin ve Ethereum Hakkında İlginç Yorumlarda Bulundu

FTX Trading (Borçlu), Alameda Research ve West Realm Shires (Davacı), eski CEO Sam Bankman-Fried, Nishad Singh ve Gary Wang’a karşı bir dava açtı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu