Algorand, Ethereum’dan Daha İyi Performans Gösteriyor

Algorand blok zinciri yeni bir dönüm noktasına ulaştı. DefiLlama, Algorand’ın kilitli toplam değerinde tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığını ortaya koydu. Bu başarı, Algorand’ın yerel kripto para birimi ALGO’nun son 7 gün içinde %30’dan fazla artmasından sonra geldi. Algorand, bu düşüş koşullarında hem Bitcoin hem de Ethereum‘dan daha iyi performans gösteriyor.

ALGO son 24 saatte %8,75 arttı. Şu anda 0,3863 dolardan işlem görüyor.

Algorand, Ethereum’dan Nasıl Daha İyi Performans Gösteriyor?

Ethereum, konsensüs mekanizmasını PoW’dan PoS’a değiştiren başarılı bir birleşmeden geçti. Algorand ise en başından beri Proof-of-stake modeline dayanıyordu.

Proof-of-stake, Proof-of-Work modelindeki madencilik rekabetinin yerini alır ve böylece enerji tüketimini engeller. Merge’den sonra Ethereum’un enerji tüketimi %99 azaldı. Ancak, PoS, PoW’dan çok daha merkezidir.

Algorand, ölçeklenebilirlik ve hız açısından Ethereum’dan daha iyi performans gösteriyor. Ethereum Merge, ağın kapasitesini artırmadı. Bu nedenle, blok zincirinin verimini veya ölçeklenebilirliğini artırmadı. Ethereum’un TPS’si şu anda 10-35 aralığında. Ancak Algorand, blok zincirinde 6000 TPS’ye ulaştı. Bu sadece Ethereum’dan daha iyi performans göstermekle kalmaz, aynı zamanda Mastercard’ın 5000 TPS’sini de geçer.

Algorand ayrıca 3.7 saniyede blok oluşumu ve işlem kesinliği elde edebilir. Ayrıca, blok zincirinde onu kuantum saldırılarından koruyan durum kanıtları da mevcuttur. 

ALGO Ne Kadar Yükselebilir?

ALGO, olumsuz makroekonomik koşullara rağmen yükselişte mükemmel bir iş çıkardı. Ancak, Federal Rezerv yine de bu rallinin gücünü ve süresini belirleyecek. Tüm gözler, altcoinleri önemli ölçüde etkileyecek olan gelecek ayın ABD TÜFE verilerine çevrildi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   KFC Kanada Artık Dogecoin ile Ödeme Kabul Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu