Altcoinler Bitcoin’e Karşı: Piyasada Yeni Bir Denge mi Oluşuyor?

Son dönemde, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), ApeCoin (APE) ve PEPE Coin gibi altcoinler, Bitcoin’den farklı bir yolda ilerlemekte. Bu, Bitcoin’in 30.000 dolar civarında stabil bir seyir sürdürdüğü bir zamanda gerçekleşiyor. Bir altcoin dalgalanmasının piyasa üzerinde ne tür etkiler yaratacağı merakla bekleniyor.

Shiba Inu (SHIB), yakın zamanda Shibarium lansmanını gerçekleştirirken, Elon Musk‘ın bir sosyal medya platformunda ödeme için X coin spekülasyonlarına cevap vermesinin ardından Dogecoin (DOGE) fiyatında artış gözlemlendi. Öte yandan, kripto para borsası Binance, Dogecoin için Tether (USDT) bazlı haftalık opsiyon ticareti sunma planları yapıyor.

Bitcoin’den Ayrışma: Sonraki Adımlar Ne Olacak?

Santiment’in analizlerine göre, Dogecoin, Shiba Inu, ApeCoin ve PEPE, 12 Ağustos 2023’te hem Bitcoin’den hem de diğer altcoinlerden kısa bir süreliğine ayrıştı. Bu dört kripto paranın fiyat hareketleri, genel altcoin trendinden farklı bir yol izleyebilir ve bu, Bitcoin ticareti üzerinde yeni etkiler yaratabilir.

Bunun yanı sıra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin yakın zamanda herhangi bir açıklama beklenmiyor. Bitcoin ETF kararları için belirlenen son tarihler, Blackrock başvurusu da dahil olmak üzere, 2023’ün Eylül ayının başlarına denk geliyor. Önümüzdeki günlerde, Bitcoin’in piyasa değerinin, önde gelen kripto paralar arasındaki payında ne yönde bir değişiklik olacağı merak ediliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalar Düşerken Bitcoin Yükseliyor, Korelasyon Kırılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu