AMD, Kripto Madencileri İçin GPU Çıkartacak - BTC MAGAZİN

AMD, Kripto Madencileri İçin GPU Çıkartacak

  • AMD, kripto para madenciliği için özel bir GPU yayınlayabilir.

PC Gamer tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, çip devi AMD’nin kripto para madenciliği için tasarlanmış yeni bir grafik kartı çıkaracağı söyleniyor.

Team Red’in kripto odaklı GPU’sunu 2021’in 1. çeyreğinden önce sunması bekleniyor.

Oyun Oynanmasına İzin Vermeyecek

AMD’nin kripto para madenciliği alanında bir geri dönüş yaptığına dair söylentiler; bu haftanın başlarında “blockchain” kelimesini içeren bir açıklamanın yer aldığı “Linux yamalarının” ardından dolaşmaya başladı.

RDNA 1.0 tabanlı yeni kart, sıradan Navi 10’un basitçe yeniden tasarlanmış bir versiyonudur. Ekran kartlarının çıkış yerlerinin (VGA veyahut HDMI) olmaması, Bu kartların yalnızca kripto paraların madenciliği için kullanılacağını gösterir.

AMD, 2017 kripto çılgınlığından büyük kâr elde ettikten sonra rakibi Nvidia ile birlikte, hemen ertesi yıl (2018) ayı piyasasının etkisiyle kripto alanından çok fazla kâr elde edemedi.

Navi 10’un dönemin kripto madencileri için etkileyici bir kart olmadığı göz önüne alındığında, kriptoya adanmış bu yeni kartların madenciler arasında popüler hale gelmesi pek olası değil gibi görünüyor; ancak habere konu olan kartın tam özellikleri henüz bilinmemektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu