Analistler, Ethereum (ETH) İçin Düşüş Tahmininde Bulunuyor

Bloomberg analistleri tarafından paylaşılan teknik analize göre, Ethereum potansiyel olarak iki ay içinde ilk kez 1.000 dolar eşiğine doğru ilerliyor. Ana nedenler, oynaklıkta potansiyel bir artış ve düşüş eğiliminin devam ettiğini gösteren çeşitli faktörlerdir.

Analistlerin ana tezi, Ethereum’un genellikle boğa ve ayı trendleri arasında bir bariyer görevi gören 50 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesidir. Ne yazık ki Ethereum yatırımcıları için ikinci en büyük kripto para birimi bu yıl ikinci kez çizgiyi aştı ve bu da durumun karmaşıklığını gösteriyor.

Analistler, Ethereum (ETH) İçin Düşüş Tahmininde Bulunuyor 2
Kaynak: Bloomberg

Analistler, hareketli ortalamaya ek olarak, mevcut fiyatı geçmişte belirli bir aralıkla karşılaştıran ve piyasanın momentumunu belirlemek için kullanılan stokastik göstergeyi kullanır. Buna göre, Ethereum açıklanmayan bir süre boyunca düşüşe devam edecek. Fairlead Strategies’in kurucu ortağı, 1.000 dolarlık eşiğin büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde ulaşılacağını söylüyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde psikolojik eşiğe ulaşmak için Ethereum’un mevcut değerlerden %35 daha düşürmesi gerekecek.

1000 dolarlık bir düşüş olası mı?

Neyse ki, Merge yükseltmesinin başarılı bir şekilde test edilmesi ve teknik sorunların olmaması göz önüne alındığında, Ethereum üzerinde sadece birkaç gün içinde bu kadar büyük bir satış baskısını neyin sağlayabileceği henüz belli değil.

Ether’in sadece birkaç gün içinde değerinin yaklaşık %40’ını kaybettiği son zaman, piyasayı bir ay boyunca konsolidasyona iten UST felaketiydi. Şimdilik, hem dijital varlıkları hem de finansal piyasaları etkileyen devam eden makroekonomik sorunlara rağmen sektör nispeten sakin.

Yazım zamanında, Ethereum 1.560 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Yeni Bir Aşamaya Geçiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu