Apex Legends Ekibi XRP Cinsinden Maaş Alacak - BTC MAGAZİN

Apex Legends Ekibi XRP Cinsinden Maaş Alacak

  • SBI e-Sports, oyuncuların XRP cinsinden maaş kabul etmesiyle birlikte “Apex Legends” lansmanını duyurdu.

Büyük Japonya merkezli finansal hizmetler şirketi SBI Holdings’in bir yan kuruluşu olan SBI e-Sports, Apex Legends bölümünün lansmanını duyurdu.

Maaşlarını XRP cinsinden almaya karar veren HaRu, P1NKI, Lelia, Wasuo adında dört oyuncuyu işe aldı.

Apex Legends, Şubat 2019’da piyasaya sürülen popüler bir “shooter battle royale” oyunudur.

Duyuru, oyuna bir dizi yeni özellik getiren Apex Season 7’nin başlangıcına denk geldi.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, SBI e-Sports, Ekim ortasında dünyanın en iyi Sonic oyuncusu Kenji “Ken” Suzuki ile anlaşmıştı. Bu arada Subaru “Mikey” Sagano, FIFA oyun ekibine katıldı. İkili ayrıca maaşlarını XRP cinsinden almayı seçmişti.

Eylül ayının sonlarında SBI e-Sports, SBI Holdings tarafından işletilen VC Trade kripto borsası ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma, oyuncuların isterlerse XRP‘de maaş alabileceklerini öngörüyordu.

Yan kuruluş (SBI e-Sports), profesyonel e-spor takımları oluşturmak, danışmanlık hizmetleri sağlamak ve danışmanlık çözümleri sunmak için Haziran ayında yenilenerek tekrar kurulmuştur.

Japonya nihayet gelişen e-spor endüstrisine ayak uyduruyor ve yerel bölgelerde turnuvalar düzenleyerek ekonomilerini artırmaya çalışıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu