Apple Bilgisayarında Bitcoin Whitepaper’ının Bir Kopyası Bulundu

Şaşırtıcı bir keşifte , teknoloji blog yazarı Andy Baio, çığır açan Bitcoin whitepaper’ının bir kopyasının gizlice Apple’ın macOS’una dahil edildiğini keşfetti.

Baio, “Virtual Scanner II” adlı bir cihazın Image Capture aracında Bitcoin beyaz kağıdını içerdiğini doğruladı. Dosyanın tüm macOS sürümlerinde, Mojave’den Ventura’ya kadar, bulunduğu belirtildi. Kullanıcılar, Mac’lerinde bir Terminal açarak belirli bir komut yazabilir veya Finder’da Sistem klasörüne giderek Bitcoin beyaz kağıdını görebilirler. macOS’ta Bitcoin beyaz kağıdının yer alması, Apple’ın motivasyonlarıyla ilgili soruları gündeme getiriyor.

CEO Tim Cook, 2021’de bir kripto para birimi sahibi olduğu doğruladı.

Beyaz kağıdın dahil edilmesinin kasıtlı mı yoksa şirket içindeki bir Bitcoin hayranının gözetimsizliği mi olduğu bilinmiyor. Beyaz kağıdın seçimi, test amaçları için uygun boyutu nedeniyle yapılmış olabilir. Apple veya çalışanları tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da, 2021’de Apple topluluğu üyesi bir gönderide de beyaz kağıdın varlığı vurgulanmıştı. Belge, Mac’ta keşfedilmeye devam ederken, gizem çözülmeyi bekliyor.

Baio daha sonra cihazı buldu ve Thomas Hawk tarafından çekilen bir fotoğrafı andıran bir boyanmış tabela önizlemesi gösterdiğini fark etti. Ancak Virtual Scanner II’nin amacı net değildi. Güvenilir bir kaynak, sorunun neredeyse bir yıl önce dahili olarak rapor edildiğini ve başlangıçta PDF’yi sisteme yerleştiren mühendis sorumlu kişiye atandığını bildirdi. Ancak o kişi henüz herhangi bir eylem yapmadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tether, Bitcoin Madencilik Yazılımını Açık Kaynak Olarak Yayınlamaya Hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu