Arab Bank İsviçre Şubesi Kripto Para Hizmeti Başlatıyor - BTC MAGAZİN

Arab Bank İsviçre Şubesi Kripto Para Hizmeti Başlatıyor

Orta Doğu’daki en iyi finans kurumlarından biri olan Arab Bank ‘ın İsviçre şubesi, kripto para birimi bazlı hizmet paketi başlatıyor.

Arab Bank İsviçre, Perşembe günü yaptığı açıklamada, müşterilere Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) velayeti ve aracılığı ile bir dizi hizmet sunacağını duyurdu .

İsviçre’deki Zug kantonunda bulunan ve bazen “Kripto Vadisi” olarak adlandırılan banka, bu yeni hizmet fikrinin “dijital varlıkları çeşitlendirilmiş portföylerine tek bir varlık sınıfı olarak dahil etmek isteyen mevcut ve daha genç müşterilerden” geldiğini belirtti. 

“Blockchain’in bildiğimiz finansal endüstriyi bozacağına inanıyoruz ve müşterilerimize güvenli ve düzenli bir ortamda dijital varlık hizmetleri sunan ilk bankalar arasında olmayı hedefliyoruz”

Arab Bank İsviçre CEO’su Serge Robin

Kripto hizmetleri için banka, İsviçre’de de bulunan dijital varlık odaklı Taurus Grubu ile ortaklık kurdu ve firmanın saklama platformunu kullanacak. Taurus, bankanın yeni kripto hizmetleri için operasyonel politikalar ve prosedürler hazırlamasına da yardımcı oldu.

“Bankanın dijital varlıkları desteklemek için altyapı geliştirmesi gibi yenilikçi oyuncuları desteklemek, gelecek nesil finansal piyasa altyapısının Blockchain’e dayanmasını sağlamak için gerekli bir adımdır”

Taurus Grubu’nun ortağı Lamine Brahimi

Bir dizi İsviçre bankası, Julius Baer, UBS ve Falcon Grubu da dahil olmak üzere kripto varlıkları için hizmet vermeye başladı .

UBS CEO’su daha önce Blockchain teknolojisinin bir savunucusu olarak ortaya çıktı ve Blockchain için “neredeyse şart” açıklamasında bulundu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu