Aragon (ANT) Nedir? Aragon (ANT) Geleceği ve Yorum 2022

Aragon (ANT) Nedir?

Aragon, herkesin merkezi olmayan bir organizasyon oluşturmasına ve yönetmesine izin veren Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan bir uygulamadır. Proje, Aragon Vakfı tarafından yönetilmektedir. Aragon Vakfı, projeyi tamamen merkezi olmayan otonom bir yapı ve herkesin blok zincirinde bir organizasyon oluşturmasına izin verecek tarafsız bir dApp yapmak için çalıştığını söylüyor. ANT 2016 yılında kuruldu.

Geleneksel kuruluşlar, idari işlevler ve maliyetler için önemli bir bütçeye sahiptir. Ayrıca, diğer kuruluşlarla iş yaparken aracıların neden olduğu ödeme gecikmeleri olabilir. Bu da küresel ekonomi üzerindeki sürtünmeyi artırıyor. Aragon’un vizyonu, ortak bir platformda faaliyet gösteren merkezi olmayan kuruluşlarla bu çelişkiyi ortadan kaldırmaktır.

Tüm kuruluşlar belirli yönetişim hedefleri etrafında çalışır. Yatırımcılar için adil ve eşit bir ortam yaratın, hissedarların yönetim kararlarında oy kullanmasına ve çalışanlara ve yüklenicilere maaş ödemesine izin verir. ANT dApp ayrıca kuruluşlar için bu işlevleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

ANT, sezgisel ve güçlü bir arayüz aracılığıyla blok zincirin ve merkezi olmayan ağların avantajlarından yararlanmak isteyen geleneksel işletmeler ve kuruluşlar için yeni bir mekanizma sağlar.

ANT sahipleri tekliflere oy verebilir, tahkime ve merkezi olmayan bir mahkeme sistemine katılabilir ve ANT Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Vakfı tarafından veya token’lar aracılığıyla araştırma ve geliştirmeye katkıda bulunabilir.

ANT, ANT ağ tarafından basılmaya devam edecek ve doğal bir maliyetle gel. Kalıcı token modelini takip eder. Temel olarak, ANT’nin bir kısmı, kuruluşların ağa katılmak için ödediği ücretlerin bir yüzdesi ve maliyetlerinin bir yüzdesi olarak yeni token’ları finanse eder. Bu, kuruluşların daha fazla ANT aldıkça ödeme yapmaları için bir teşvik yaratır. Elinizde tuttuğunuz ANT miktarı, merkezi olmayan bir teklif verme ve oylama sistemi aracılığıyla elde ettiğiniz güçle doğrudan ilişkili olduğundan, bu da ağınız üzerinde daha fazla etkiye sahiptir.

Bu model ilgi çekicidir çünkü token’ların maliyetinin ağdaki token sahiplerinin piyasa dengesine göre formüle edilmesini sağlar.

Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşları (DAO’lar) korumak ve oluşturmak için kullanılan açık kaynak projesi ANT, kripto yatırımcıları ve yatırım yapmak isteyen blockchain meraklılarının gündeminde. Kullanıcılar Aragon Network (ANT Coin) üzerinde yeterli sayıda cihaz istemekte ve bu anlamda projeyi arama motorlarında aratmaktadırlar.

ANT Network, 2016 yılında, aynı zamanda Aragon Vakfı’nı ve platform altında faaliyet gösteren ANT One’ı kuran Luis Ivan Cuende ve Jorge Izquierdo tarafından Ethereum blok zinciri üzerine kuruldu. ANT, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşları (DAO’lar) sürdürmek ve oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir projedir.

Geliştiriciler önce bir DAO oluşturmak için akıllı bir sözleşme çerçevesi olan AragonOS’u kullanır. AragonOS aracılığıyla sağlanan modüller, yatırımcıların fon birikimine katkıda bulunanları taopluluklarına katılmaya teşvik etmesine ve ekip girdileriyle kararlar almasına olanak tanır. Ağın işleyişi, kuruluşlardan toplanan ve temel yönetişim modeline göre dağıtılan ücretlerle desteklenmektedir.

ANT platformu aracılığıyla kullanıcılar, dünyanın her yerinden insanlarla işbirliği yapma ve ortak hedefler doğrultusunda çalışma fırsatına sahiptir. Bu sayede kullanıcılar sınır gözetmeksizin aynı amaç için birleşebilirler. Aynı zamanda, kullanıcılar platform aracılığıyla sorunsuz ve güvenli bir deneyim yaşarlar. Fonların toplulukta ve mutabık kalınan sınırlar dahilinde nasıl kullanıldığı kolayca izlenebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DeFi Nedir? En Çok Konuşulan 10 DeFi Projesi

Öte yandan, insanların ortak çıkarları paylaştığı ve grup kararlarına katıldığı toplulukların varlığı, platformun bir diğer önemli özelliğidir.

Her şeyden önce ANT, ANT ağının yerel token’ıdır. ANT, özel ağ hizmetleri için kurumsal token’ları desteklemek için ve ayrıca genel ağ yönetimi için yönetişim token’ları olarak kullanılır. İş token’ları belirli ekonomik protokollere erişim sağlar. ANT token’ı ayrıca teşvikleri uygun maliyetli hale getirmek ve sahiplerine gelir veya diğer ekonomik faydalar elde etme fırsatı sağlamak için tasarlanmıştır.

Aragon (ANT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Luis Cuende ve Jorge Izquierdo
  • Kuruluş Yılı: 2016
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 39,609,524
  • Dolaşımdaki Arzı: 39,609,522
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,146,581,758,45
  • En Düşük Fiyat: ₺ 19,23
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 244,67
  • Proje Amacı: ANT Network, kuruluşların, girişimcilerin ve yatırımcıların yasal kısıtlamalar olmaksızın iş yapmalarını sağlamayı amaçlayan bir “dijital otorite” projesidir.

Aragon (ANT) Geleceği

Blok zincirinde uygulamalar oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırmak, blok zinciri kullanılabilirliğine yönelik önemli bir adımdır. ANT, platformuna birden fazla kuruluşu dahil etme misyonunda ilerleme kaydetti. ANT Coin projesi kurumlar arası işlemler ve verimlilik için vazgeçilmez bir seçenek olabilir. Tam ademi merkeziyetçilik sağlayan kapsamlı teknolojisi sayesinde şu anda birçok şirket tarafından kullanılan bir proje olan ANT, geleceği parlak bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Teknoloji endüstrisinde uzun bir geçmişe sahip olan Aragon’un kurucu ekibi kesinlikle ne yaptıklarını biliyorlar. ANT gibi platformlar, şirketlerin kendi DAO’larını oluşturmasına ve yönetmesine izin vererek kurumsal düzeyde ademi merkeziyetçiliği hızlandırır.

ANT gibi protokoller, kurumsal düzeyde blok zincirinin benimsenmesini hızlandırmanın anahtarıdır. ANT, kuruluşlar için DAO kurulum sürecini basitleştirerek bağlantı gereksinimlerini gerçekten merkezi olmayan düzeye indirir. Ek olarak, protokol Ethereum ağının üzerine kurulduğundan, istemci DAO’larının güvenliğinin herhangi bir zamanda tehlikeye atılması olası değildir. Genel olarak, ANT ağı iyi bir başlangıç ​​yaptı, ancak nasıl ölçüleceğini ve benzer işlevleri yerine getiren diğer blok zincirlerine karşı ölçüp ölçülmeyeceğini göreceğiz. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Aragon (ANT) Yorum

ANT Token Placeholder’dan Chris Burniske, “Saf yazılım yetki alanlarında bir lider olarak Aragon iyi bir şey yapıyor. Ayrıca ünlü milyarder Tim Draper da 2020 yılının başlarında yaptığı bir açıklamada 1 milyon ANT coin aldığını açıklamış ve bu durum Draper’ın ANT coin’e olan güveni olarak yorumlanıyor.

Ethereum Blockchain’e dayalı açık kaynaklı bir proje olan Ant Coin’in 2022’de önemli bir performans göstermesi bekleniyor. İlginç bir şekilde ANT, kullanıcıların Teams. merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan açık kaynaklı bir yazılımdır.

Aragon (ANT) Nereden ve Nasıl Alınır?


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu