Ardor (ARDR) Nedir? Ardor (ARDR) Geleceği ve Yorum 2022

Ardor (ARDR) Nedir?

Ardor, ebeveyn-çocuk zincir mimarisine sahip çok zincirli bir blok zinciri platformudur. Tüm ağ, ARDR ana zinciri tarafından güvence altına alınırken, birlikte çalışabilir alt zincirler tamamen işlevseldir. Ekip, bu tasarımın ve kullanıcı onayının birleşik erişilebilirliğinin, çok çeşitli kullanım durumları için ihtiyaç duyulan esnekliğin anahtarı olduğuna inanıyor ve bu da teknolojinin daha geniş bir şekilde benimsenmesine kapı açıyor.

ARDR bir blockchain servis sağlayıcısıdır (BaaS). İşletmelerin ve kuruluşların, özel blok zinciri çözümlerinin geliştirilmesine yatırım yapmak zorunda kalmadan blok zinciri teknolojisinden yararlanmaları için blok zinciri altyapısı sağlar. Çeşitli iş uygulamaları için harici özelleştirilebilir alt ağlar sağlar.

ARDR geliştiricileri, Nxt açık kaynak projesinin arkasındaki aynı şirkettir. ARDR blok zinciri şişkinliği, ölçeklenebilirlik ve özelleştirme gibi kritik sorunları ele almak için Nxt’nin ötesine geçiyor.

İlk olarak, Ardor’a, Nxt’deki geçmişine ve ilk alt zincir projesi olan Ignis’e ayrıntılı bir göz atmalıyız. Proje, bir hizmet olarak blok zincirini yeni kullanılabilirlik ve erişilebilirlik seviyelerine yükseltme potansiyeline sahip olsa da, başarısı geliştirme ekibinin gelecek için yaratabileceği çekişe bağlıdır. Nxt, BNP Paribas ve Accenture dahil olmak üzere bazı önemli örnekler ve geliştirme ekibi için önemli bir dönüm noktası sağlayan ARDR ile erken uygulamalar, geliştiricilerin beklediği geniş kabulü elde etmek için mücadele etti.

Ardor’u benzersiz kılan şeylere dalmadan önce, Nxt platformuna ve kökenlerine bir göz atmalısınız. Ardor, genellikle Nxt çekirdek programlamaya dayandığı için Nxt 2.0 olarak adlandırılmıştır. Aslında ARDR, Nxt’in neredeyse tüm özelliklerine ek olarak ek gelişmiş yetenekler içerir.

Nxt 2013’te başladı ve kripto para birimini piyasaya süren ilk ICO’lardan biriydi. İlk ICO sadece 6.000 dolar toplamış olsa da, Nxt’in kurucuları projeye bağlı kaldılar.

Nxt, test için tasarlanmıştır ve amaç, işletmelerin ve diğer kuruluşların API’leri kullanarak kendi blok zinciri çözümlerini dağıtmalarına, Nxt blok zincirinde yeni paralar oluşturmalarına ve hatta Nxt kaynak kodunu kopyala/düzenlemesine izin vermektir. Bunlara varlık yaratma, ticaret, blok zinciri oylama ve piyasa oluşumu dahildir.

Nxt, test için tasarlanmıştır ve amaç, işletmelerin ve diğer kuruluşların API’leri kullanarak kendi blok zinciri çözümlerini dağıtmalarına, Nxt blok zincirinde yeni paralar oluşturmalarına ve hatta Nxt kaynak kodunu kopyala/düzenlemesine izin vermektir. Geliştirme ekibi, yeni bir parça oluşturulduğunda etkinleştirilebilecek farklı işlevler oluşturmuştur. Bunlara varlık yaratma, ticaret, blok zinciri oylama ve piyasa oluşumu dahildir. Nxt, şirketler ve kuruluşlar yeni token’lar yaratıyor. İlk ve en basit sorun, işlem ücretleri için yerel token’ların kullanılmasıdır. Nxt, sahteciliğe karşı bir sistem kullanır; Bu, toplam token arzının üretildiği ve her blokla yeni token’lar oluşturmanın mümkün olmadığı anlamına gelir.

Bunun yerine, doğrulayan bloklar ağda ödenen işlem ücretlerinin bir kısmını alır. Bu nedenle, işlem ücretleri NXT’de ödenmelidir. Nxt’den bağımsız yeni bir token oluşturmuş olsanız bile, madencilere ödeme yapmak için kripto para biriminizin değerini seyreltmek için yine de NXT’ye ihtiyacınız var. Aynı şey, Ethereum blok zincirini oluşturmak için Ethereum protokolü ERC20’yi kullanan para birimleri için de geçerlidir. Ether’de ücret ödüyorlar ve anında kullanımı kolaylaştırmaya çalışıyorlar.

Ardor (ARDR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Kristina Kalcheva, Petko Petkov, ve Lior Yaffe
  • Kuruluş Yılı: 2013
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 998,999,495
  • Dolaşımdaki Arzı: 998,999,495
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,565,112,680,70
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,37
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 12,30
  • Proje Amacı: Ardor, kuruluşlara ve işletmelere Blockchain hizmetleri sunmayı amaçlayan bir platformdur. Ardor sisteminde kolayca özelleştirilebilir Blockchain’ler oluşturulabilir ve sistem yeni Blockchain’in diğer Blockchain’ler ile uyumlu çalışmasına olanak tanır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Paranın Yeniden Keşfi 'Bitcoin'

Ardor (ARDR) Geleceği

Ardor, blok zinciri altyapısını yapılandırmak ve güvence altına almak için yeni yollar icat ederek harika bir iş çıkarıyor. Doğru yapılırsa, sonuç her işletmenin uygulayabileceği bir çözüm olabilir. Bu, derin teknik uzmanlık veya sürekli bakım gerektirecektir.

Bununla birlikte, Ardor için şiddetli rekabet sunan birçok başka geliştirme platformu var. Takımın zirveye çıkmak istiyorsa daha yapacak çok işi var.

Yani önümüzdeki bir veya iki yıl Ardor’un en önemli yılı olabilir. Proje birkaç önemli proje için uygun bir geliştirme platformu olduğunu kanıtlayabilirse, bu uzun vadeli iyi bir yatırım olabilir.

Ardor, Nxt Blockchain tarafından desteklenmektedir. Ardor’un özelliği, tabiri caizse, “alt bloklar zinciri” olarak bilinen Ardor ağına yeni zincirler eklemek için gereken yapıdır. Bu yapıda bir ana Blockchain (Ardor) ve birkaç alt Blockchain vardır. Ardor’un çekirdek blok zinciri, hızlı işlem ve kolay işlem işleme için tamamen genişletildi.

Ağa yeni bir alt Blok Zinciri veya yeni bir proje eklendiğinde, bu alt Blok Zinciri ana ağın güvenliği altındadır ve ana ağın doğrulayıcıları sayesinde çalışır. Böylece, sadece birkaç saat içinde yukarıdan aşağıya yeni bir Blockchain oluşturulabilir. Çocuk blok zincirleri, tamamen farklı kullanımlar için oluşturulmuş ve uyarlanmış kendi token’larına sahip olabilir.

Ardor (ARDR) Yorum

ARDR Coin, bugün en değerli kripto para birimleri listesinde 169. sırada yer alıyor. Ama ondan önce çok daha üst sıralardaydı. Yüksek arza rağmen olması gerekenden daha yüksek fiyatlandırılan ARDR Coin, birçok yatırımcıya göre gelecekte çok daha iyi bir yere gidiyor. Ancak bazıları, 2016’dan bu yana fazla büyümeyen bir kripto para biriminden çok fazla bir şey beklememeniz gerektiğini söylüyor. Ancak kendisini ve markasını daha iyi anlıyorsa ulaşamayacağı konum yoktur.

ARDR token derecesi yukarıda belirtildiği gibi kişiden kişiye değişebilir. Ancak kurumlar ve işletmeler bu kripto para birimine güveniyorlar, bu nedenle işlemlerini Ardor aracılığıyla blok zincirinde dağıtıyorlar. Bu, elbette, kripto para birimimizin her zaman mevcut ve piyasada olmasını sağlar. Bununla birlikte, henüz tam potansiyelini göstermemiş bir kripto para birimi olarak kabul edilmektedir. Daha fazla alt kanal oluşturarak ve DApp desteğini geliştirerek, teklif ne olursa olsun değerini katlayabilir.

Ardor (ARDR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Ardor (ARDR)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu