Ark Invest Analisti: Bitcoin 1 Milyon Doları Geçebilir!

Ark Invest analisti Yassine Elmandjra’ya göre, dijital ekonomi önem kazanmaya devam ettikçe, Bitcoin’in değeri önümüzdeki on yılda potansiyel olarak 1 milyon doları geçebilir.

TD Ameritrade Network ile yapılan bir röportajda Elmandjra, son on yılda Bitcoin’in gösterdiği etkileyici performansa dikkat çekerek, yatırım portföylerine çekici bir katkı yapabileceğini vurguladı. Elmandjra, kurumsal yatırımcılar için makul bir tahsisatın risk düzeltmeli getirilerine veya volatilite tercihlerine bağlı olarak %2,5 ila %6,5 arasında değişebileceğini tahmin ediyor ve bu da önümüzdeki on yılda Bitcoin başına 1 milyon dolardan daha yüksek bir değere denk gelebilir.

https://twitter.com/TDANetwork/status/1646546599504486406

Elmandjra, Bitcoin trendini kaçırdığını düşünenlerin belirsiz ve kaotik zamanlardaki dayanıklılığına dikkat etmeleri gerektiğini de vurgulayarak, kripto para biriminin piyasa dalgalanmalarını hayatta kaldığını ve yatırımcı ilgisini sürdürdüğünü, gelecekte değerini koruma potansiyelini gösterdiğini belirtti.

Elmandjra, milyon dolarlık tahmine ilişkin olarak, Bitcoin’in kökenleri ve dijital ekonominin evrimi göz önüne alındığında, değerinde 20 kat artışın saçma olmadığını belirtti. “Bitcoin’in başlangıcına baktığınızda (piyasa fiyatı olmayan bir dijital koleksiyoncu) önümüzdeki on yıl boyunca dijital ekonominin tüm ekonominin odağı haline gelmesinin mantıksız olmayacağını düşünmüyorum” şeklinde açıklama yaptı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ukrayna, Ödemeler İçin Bitcoin Kullanımına İzin Vermeye Hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu