Ark Invest Analisti, Bitcoin İçin Daha Fazla Düşüş Bekliyor

Cathie Wood’un şirketi olan ARK Investment Management’in analisti Yassine Elmandjra, Bitcoin gibi risk varlıklarının olumsuz makro koşullar nedeniyle zarar görmeye devam edebileceğine inanıyor.

Yakın tarihli bir Twitter iletisinde Elmandjra, Federal Rezerv’in artan durgunluk korkularına rağmen faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini düşünüyor. Böyle bir durumda, en büyük kripto para biriminin fiyatı, yakın zamanda on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini kaydetmesine rağmen muhtemelen daha da düşecek.

Toplam maliyet tabanının %17 altına düşen gerçekleşmemiş net kayıplar (NUPL), Bitcoin’in başka bir düzeltmeye maruz kalabileceğini de gösteriyor. Elmandjra’ya göre, NUPL önceki piyasa döngülerinin dip seviyelerine yakın yaklaşık %25’e düştü.

Bununla birlikte, Bitcoin tarihinde ilk kez kısa ve uzun vadeli maliyet bazında 200 haftalık hareketli ortalamasının (WMA) altına düştü. Elmandjra’ya göre bu, kripto kralının başka bir “nesil dibinin” yakınında işlem görebileceğini gösteriyor.

Ark Invest Analisti, Bitcoin İçin Daha Fazla Düşüş Bekliyor 2
Kaynak: @yassineARK

Terra, Celsius ve Three Arrows Capital gibi yüksek profilli oyuncuların çöküşü nedeniyle endüstrinin yaşadığı büyük şoka rağmen Bitcoin’in ağ güvenliği, ağ kullanımı ve tutucu davranışı gibi temelleri “istikrarlı görünüyor”.

Madencilere bağlı temel göstergelerden biri olan Bitcoin’in “Puell Multiple” üç yılın en düşük seviyesine düştü. Bu, yeni çıkarılan kripto paraların değeri ortalama sayılara kıyasla nispeten düşük olduğu için Bitcoin’in muhtemelen dibe vurduğunu gösterebilir.

Bitcoin, geçtiğimiz ay kabaca %2,9 ekledikten sonra şu anda büyük spot borsalarda 19.700 dolar seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Yatırımcı Kevin O'Leary Bitcoin'i Microsoft ile Kıyasladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu