Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin Fiyatının 2030’a Kadar 1 Milyon Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor

Yakın zamanda CNBC’de yayınlanan bir röportajda, ünlü yatırımcı ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı için cesur bir tahminde bulundu. Wood’un analizine göre, amiral gemisi kripto para birimi 2030 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon $’a yükselebilir.

Cathie Wood, Bitcoin’de Boğa Pozisyonunu Sürdürüyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren kripto platformlarını hedef alan düzenleyici zorluklara ve davalara rağmen Wood, iyimser görünümünde kararlılığını koruyor. Bitcoin‘i enflasyona ve karşı taraf riskine karşı mükemmel bir koruma olarak görüyor ve benzersiz özelliklerini vurguluyor. Wood, Bitcoin’in yaratılışını “çok büyük bir fikir” olarak tanımlıyor ve bundan “ilk küresel, özel, hükümet gözetimi olmayan, dijital, kurallara dayalı para sistemi” olarak söz ediyor.

Wood, Bitcoin için ilk kez cüretkar fiyat tahminlerinde bulunmadı. Mayıs 2021’de Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in 2026’da 500.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. 2022’nin başlarında çıtayı daha da yükseltti ve hedefi 2030’a kadar 1 milyon dolar olarak belirledi. Wood’un sarsılmaz güveni, finansal krizlere dayanma yeteneğinden kaynaklanıyor. Woods’a göre Bitcoin son bankacılık krizinde güvenli liman görevini hakkıyla yerine getirdi.

Wood ayrıca Coinbase’e yönelik de yükseliş eğilimlerini dile getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun sert kripto düzenlemeleriyle karşı karşıya kalan Coinbase ve Binance borsaları arasındaki farkı vurgulayarak, bu iki kripto devinin aynı kategoride olmadığını iddia etti. Ayrıca, Wood COIN hisse senedinin fiyatı konusundaki iyimserliğini sürdürüyor ve bu durumu son alımlarıyla kanıtladı.

Kongre tarafından sunulan stabilcoinler de dahil olmak üzere kriptoları yasallaştırmaya yönelik devam eden öneriler ve yasalar hakkında konuşurken, 67 yaşındaki yatırımcı şu açıklamada bulundu:

“Şimdi yargı sistemi ve yasama sistemi bu konuya dahil oluyor ve bence bu harika.”

Wood, yakın zamandaki gelişmelerin, dijital varlıklarla ilgili daha fazla düzenleyici açıklık sağlayacağına ve işletmelerin ilgili yetkililere kayıt olmaları için yolların açılacağına inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ukrayna Kripto Borsalarından Rusların Engellenmesini İsterken Bitcoin Kırmızıya Büründü

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu