Atari, Oyunculara Atari Tokenleri Kullandıracak - BTC MAGAZİN

Atari, Oyunculara Atari Tokenleri Kullandıracak

  • Üst düzey video oyun üreticisi Atari, yerel kripto para birimini yeni oyun konsoluna entegre ederek yeni kullanıcılar çekmeyi hedefliyor.

Bloomberg, Sony ve Microsoft devlerinin yeni oyun konsollarını başlatmak üzereyken, dünyanın önde gelen oyun üreticilerinden biri olan Atari’nin ilk yeni oyun bilgisayarını ve yerel kripto tokenini piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu.

Oyuncuların oynarken Atari tokenleri harcamalarına izin vererek kripto topluluğundan kullanıcıları çekmeyi amaçlıyor.

Atari VCS Bu Yıl Piyasaya Girecek

Atari VCS mini konsolu, ilk olarak birkaç yıl önce duyurulmuştu ve şimdi kasım ayında çıkması bekleniyor. Oyuncular yüzden fazla, klasik ve yeni Atari oyununa erişebilecekler.

Oyun bilgisayarı İnternete bağlanacak ve oyuncular, oyunlarda ürün ve mallar için ödeme yapmak üzere Atari Token kullanabilecek.

Atari Tokenleri Ekim Ayı Sonunda Piyasaya Sürülecek

Bu token satışı 29 Ekim’de Bitcoin.com borsasında başlayacak. Şirket, Atari tokenleri cinsinden 1 milyon dolar dağıtacak. CEO Frederic Chesnais’e göre şirket, bu hamleyi yaparak kripto topluluğunun dikkatini çekmeyi planlıyor. CEO şunları dedi:

“Bir markamız var, bir takipçimiz var – her halükarda biraz dikkat çekeceğimizi düşünüyoruz.”

Şimdiye kadar, yaklaşık 12.000 kullanıcı Atari’nin yeni oyun konsolunun ön siparişini verdi. Şirket, Indiegogo platformunda bir kitle fonlaması kampanyası başlattı ve 3 milyon dolardan fazla para topladı.

Atari VCS’nin Mart ayında sevkiyatı, korana virüs pandemisinin neden olduğu ağır küresel karantina nedeniyle engellenmişti. Şimdi ise, uzmanlar, yeni konsolun Xbox ve PlayStation 5 ile başa baş çıkacağına inanıyor.

Ancak Atari CEO’suna göre şirket yeni “kripto stratejisini” uzun vadede kullanacak ve olağanüstü satışları hemen kovalamayacak.

“Nasıl etki yaratacağını göreceğiz. Başlangıçta milyonlarca satmamıza gerek yok, bu uzun vadeli bir çaba.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu