Automata Network (ATA) Nedir? Automata Network (ATA) Geleceği ve Yorum 2022

Automata Network (ATA) Nedir?

ATA, Automata Network’ün yerel yardımcı program token’ıdır. Witness, Automata Network’ün ücretsiz olarak katılırken kimliğinin tespit edilmesini istemeyen seçmenler için zincir dışı oylama yönetimi çözümüdür. Seçmenler, oy haklarını başka adreslere de devredebilirler. Witness ayrıca Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer alt katman tabanlı EVM özellikli zincirleri de destekler.

Automata Network, işlemleri belirli bir düzende organize ederken bir üst serbest bölge oluşturmayı amaçlayan bir MEV azaltma çözümü olan Conveyor’u geliştiriyor.

Automata Network, birden fazla blok zincirindeki dApp’ler için güvenli ara katman yazılımı sağlayan merkezi olmayan bir hizmet protokolüdür. Güvenilir çalışma süresinin yanı sıra yeni şifreleme ve gizlilik koruma algoritmalarından yararlanarak anonim oylama ve madenci çıkarılabilir değerinin (MEV) küçültülmesi gibi çeşitli gizlilik kullanım durumları sağlar. Automata Network, daha önce Zilliqa, LongHash ve Singapur Ulusal Üniversitesi’nde çalışan ekip üyeleriyle birlikte endüstri uzmanları ve araştırmacılar tarafından kuruldu.

2019’da kurulan Automata Network, Berkeley Blockchain Xcelerator’a (2021) katkıda bulunan ve Polkadot Decoding Mainstage’de (2021) yer alan Web3 (2020) ve Web 3.0 Bootcamp (2020) hibelerinin alıcısıdır. Gruptaki yatırımcılar arasında KR1, Alameda Research, IOSG Ventures, Divergence Capital, Genesis Block Ventures ve Jump Trading yer alıyor. Witness, ücretsiz olarak katılırken kimliğini açıklamak istemeyen seçmenler için Automata Network’ün zincir dışı oy yönetimi çözümüdür. Seçmenler, oy haklarını başka adreslere de devredebilirler. Witness ayrıca Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer alt katman tabanlı EVM özellikli zincirleri de destekler.

Automata Validators ve Automata Geodes üç düzeyde etkileşime girer: Kontroller, Hesaplamalar ve Hizmetler. Her uçağın ayrı ve önemli bir işlevi vardır:

Drone, göndericidir. Doğrulayıcı, coğrafi kodun yeni görevler alabilmesi ve durumlarını bildirebilmesi için protokol durumunun bir kopyasını tutar. Hesaplama planı yürütücüdür. Burası Geodes’in zamanlanmış görevleri gerçekleştirebileceği ve yürütme kanıtı sunabileceği yerdir. Kullanıcı Konum Hizmeti. Satıcılar, Geode’un kendisini barındırmadan Geode üzerinde uygulamalar geliştirebilir ve çalıştırabilir.

Automata Network, küresel bir topluluk geliştirmeyi ve bölgedeki tesislerle bir sosyal medya varlığı oluşturmayı hedefliyor. Automata Network, zincirler arası dApp’ler için güvenli bir ara katman katmanı sağlama önerisiyle, DeFi ve genel olarak Web3 alanı için bir güvenlik hizmeti olarak tanınmayı hedefliyor.

Automata Network, blok zincirleri birbirine bağlamayı amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Platform kullanıcıları, Binance Smart Chain (BSC), Ethereum gibi mevcut blok zincirlerle entegre olabilir. Ayrıca platform, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için güvenlik yazılımı da sağlar. Proje, Web3 uygulamaları için gizlilik, güvenlik ve yüksek ölçeklenebilirlik sağlamayı amaçlamaktadır.

ATA, birçok blockchain projesine benzer şekilde merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Platformun yerel ATA token sahipleri, projenin geleceğini belirleyen kararlara oy verebilir. Ancak, Automata ağında durum biraz farklıdır. Oylama token sahipleri, diğer blok zincirlerinden farklı olarak isimsiz olarak oy kullanırlar.

Tüm bunların yanı sıra platform, kullanıcılarına barındırma hizmeti de vermektedir. Kullanıcılar verilerini platformda saklayabilir ve yönetebilir. Ağ üzerinde yapılan işlemler ATA token madenci tarafından doğrulanır. Kripto para madencileri, işlemleri doğrulayarak token ödülleri kazanır. Bu platform sayesinde kullanıcılar hemen hemen her türlü merkezi olmayan finansal (DeFi) işlemi yapabilir ve stake ve faiz özellikleri ile pasif gelir elde edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Alchemix (ALCX) Nedir? Alchemix (ALCX) Geleceği ve Yorum 2022

ATA kullanıcıları ağ üzerinde anonim olarak ticaret yapabilirler. Platform, işlemlerin anonim olarak yapılmasına izin verir. ATA token sahiplerinin token’ları ile yaptığı işlemler dakikalar içinde gerçekleşir. Platform oldukça hızlı. Platform kullanıcıları, ödül ve faiz geliri elde edebilecekleri DeFi hizmetlerine kolayca erişebilirler.

Automata Network (ATA) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Zheng Leong Chua
  • Kuruluş Yılı: 2019
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 172,252,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 712,465,036
  • En Düşük Fiyat: ₺ 2.25
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 35.67
  • Proje Amacı: DApp’ler için gizlilik odaklı bir ara katman yazılımı hizmeti sağlayacak olan Automata Network, anonim oylama veya bir madencinin (MEV) elde edebileceği değeri en aza indirme gibi ek özellikler aracılığıyla ağdaki herkesin hem gizliliğini hem de özgürlüğünü gerçekten en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Automata Network (ATA) Geleceği

2022’nin ilk yarısından itibaren kripto para piyasasındaki volatil eğilimle birlikte, Automata Network gibi tüm benzer projeler özellikle olumsuz bir eğilim gösteriyor. Ancak, Otomata Ağı için uzun vadeli görünüm olumlu bir eğilim gösteriyor. Projenin gelecek hedeflerini hayata geçirmek ve öne çıkarmak için yol haritasının bir parçası olarak belirlenen hedefler dikkat çekicidir.

Bazı uzmanlar, ATA/USDT görünümünde bir trend kırılmasının ardından bir alım bölgesi oluşturabileceğini düşünüyor. Uzun bir sessizliğin ardından ATA’nın bu hamlesinin ardından yükseliş trendine girebileceği yönünde haberler var. Çok kısa bir süre önce grafik görünümünde gösterdiği hareketin ardından yeni bir beklenti yaratarak birçok yatırımcının izleme listesine girdi. Piyasada görülen yüksek risk faktörü nedeniyle geleceği çelişkili görünüyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Automata Network (ATA) Yorum

Automata Network, bir güvenlik aracı yazılımı olarak DeFi ve Web3 işlemleri için güvenlik hizmeti olmayı hedeflemektedir. Kendine özgü yapısının da temelini oluşturan bu hedef, sunduğu çözümler sayesinde sektör için önemli bir yapı oluşturmaktadır. Mevcut blok zinciri altyapısıyla görsel ve sorunsuz bir şekilde bütünleşen gizlilik odaklı çözümler sunarak pazardaki önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Web 3.0 için güvenlik odaklı pek çok çözüm sağlama hedefiyle yola çıkan Automata Network, proje vizyonuyla iyi beklentileri kendine çekiyor. Uzun vadeli fiyatı için olumlu beklentilerin oluşturulduğu ATA için risk unsuru devam etmektedir. Piyasada hakim olan risk faktörü ne olursa olsun alım satım yapmak için onu yakından takip etmek gerekir. Veri Otomatik Ağ Oluşturma (ATA) projesi, birçok yönden en umut verici ve olumlu projelerden biridir.

Automata Network (ATA) Nereden ve Nasıl Alınır?

Automata Network (ATA)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu