Avalanche, Amazon ile Ortaklık Kurdu, AVAX Fiyatı Yükselişe Geçti

Amazon Web Services’in (AWS) Ava Labs ile ortaklık kurduğunun duyurulmasının ardından Avalanche’ın (AVAX) fiyatı %26 arttı. Bu ortaklık, işletmeler, kurumlar ve hükümetler için blockchain benimsenmesini ölçeklendiriyor.

Ortaklık, onu kullanan geliştiriciler için ağın gücünü ve esnekliğini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, bireylerin ve kuruluşların Ava Labs’ın 1. katman blok zinciri olan Avalanche üzerinde düğümler kurmasını ve yönetmesini kolaylaştırır.

Avalanche, Amazon Web Services ile İşbirliği Yapıyor

AWS şu anda merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosistemini ve Avalanche altyapısını desteklemektedir. Bloga göre Ava Labs, artık hem bireylerin hem de kurumların özelleştirilmiş Alt Ağları kolayca başlatabilmesi için AWS Marketplace’e yönetilen bir hizmet olarak Alt Ağ dağıtımını eklemeyi planlıyor.

Karar, blockchain teknolojisi için ileriye doğru atılmış büyük bir adım çünkü onu işletmeler ve insanlar için daha ulaşılabilir ve basit hale getiriyor. Çok sayıda blok zinciri, ağlarına güç sağlamak için Avalanche’ı zaten kullandı ve AWS’nin yardımıyla bu sayının artması muhtemel.

Bunun, AWS’nin bir blockchain şirketiyle ilk temel ortaklığı olması nedeniyle, aynı zamanda bir bütün olarak blockchain teknolojisi için yeni bir çağ başlatıyor. Ava Labs’ın Alt ağ dağıtımı yönetilen hizmeti de AWS pazarında kullanıma sunulacaktır.

AVAX fiyatı %26 arttı

Ortaklık duyurusunun ardından, AVAX’ın fiyatı %26 artışla günlük en düşük seviyesi olan 12,27 $’dan gün içi en yüksek seviyesi olan 16,38 $’a yükseldi. Son fiyat artışı, son 30 gündeki tüm kayıplarını sildi.

Bu yazının yazıldığı sırada Avalanche fiyatı 15,33 $, piyasa değeri 4,7 milyar $. 24 saatlik işlem hacmi %396 arttı ve 1,1 milyar dolarda duruyor. Aynı zamanda dolaşımdaki arz yaklaşık 311.582.143 AVAX.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Fiyatı Düşerken Balinalar Harekete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu