Avalanche (AVAX) Nedir? Avalanche (AVAX) Geleceği ve Yorum 2022

Avalanche (AVAX) Nedir?

Eylül 2020’den beri kullanımda olan Avalanche token, Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Avalanche’ın ne olduğuna baktığınızda ölçeklenebilir ve güvenli bir ağ olduğunu görebilirsiniz. AVAX sembolü ile gösterilen bu para, yetkili ve yetkisiz blok zincirlerinin tek bir ağ üzerinde çalışmasına izin verir. Bu nedenle gerekli çözümleri alt ağlarda geliştirmek mümkündür. Klasik blok zinciri ve AVAX arasındaki fark, tek bir zincirin olmamasıdır. AVAX coin bir konsensüs yapısına sahiptir ve dört farklı aşamaya sahiptir: Slash, Snowflake, Snowball ve Avalanche. Karar almak için fikir birliği gereklidir. Bu arada AVAX’ın yüzde 51 oranı ile daha fazla korunduğu gösterilmiştir.

Para birimleri veya kripto para birimleri söz konusu olduğunda, madencilik genellikle ilk akla gelir. Ancak Avalanche, kripto para birimi kadar kazılabilir değildir. Bu para birimi ile, güvenli ve sağlam uygulamaların yanı sıra karmaşık kurallar dizisi ile kolayca bir blok zinciri ağı oluşturmak mümkündür. Bununla tüm işlemler üç saniyeye kadar sürer. Ethereum ile karşılaştırıldığında, bu süre on dakikanın altısına kadar çıkabilir. Uzmanların belirttiği gibi AVAX, Ethereum veya Bitcoin’den daha fazla enerji verimlidir. Bu durum kripto paralara olan talebi daha da artırıyor. AVAX ağı, kullanılan AVAX token’ı ile güvence altına alınır ve bu token, platformda yeni ağlar oluşturmak için kullanılır.

AVAX madencilik sağlamaz ve buna ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, kullanıcılara dijital varlıklar ve kripto para birimleri oluşturma yeteneği verir ve “doğrulayıcı” olma yeteneği sunar. Kullanıcılar isterlerse AVAX bakiyelerini doğrulayıcılara devredebilir ve böylece daha fazla gelir elde edebilirler. Avalanche (AVAX), merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, dijital varlıklar, ticaret platformları ve benzeri hizmetler için altyapı sağlayan bir blok zinciri projesidir. Yeni bir blok zinciri geliştirmeden, merkezi olmayan bir platformda kendi blok zincirini, dijital varlıklarını veya kripto para birimini üretmek isteyen herkese izin verir. AVAX ağı, ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden ölçeklenebilirliği iyileştirmeyi amaçlıyor. Ana ağı üç blok zincirinden oluşur: X-Chain, C-Chain ve P-Chain.

Ağın ana zinciri, blok zinciri için özelleştirilmiş, Proof of Stake’e dayanan AVAX konsensüs protokolünü kullanır. Avalanche blok zincirine uyarlanan bu protokol, ölçeklenebilirlik, yüksek merkeziyetsizlik, düşük gecikme ve yüksek anlık işlemler sağlar. Yüzde 51 saldırıları olarak bilinen merkezi olmayan blok zincirlerinin en büyük risklerinden biri, kötü niyetli ağ saldırganları tarafından ağın işlem gücünün en az yüzde 51’i ele geçirmeye karşıdır.

Avalance, yazılımı düşük sistem kaynaklarıyla çalıştığı ve işlem onayının yüksek işlem gücü gerektirmediği için enerji açısından en verimli blok zinciri projelerinden biridir. Platform ve sözleşme zincirleri, Snowman konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Snowman konsensüs protokolü, AVAX konsensüs protokolüne dayalı olarak geliştirilmiştir. Snowman protokolü, platform ve sözleşmeler zincirine hız, ölçeklenebilirlik, güvenlik, esneklik ve verimlilik sağlar. Bu protokolü kullanarak zincirler üzerinde akıllı sözleşmeler yürütülebilir. Platform zincirinde özel veya genel blok zinciri oluşturmak mümkündür.

Avalanche (AVAX) ağında madencilik yoktur ancak isteyen kullanıcılar doğrulayıcı olabilir. Doğrulayıcı olmak için, 15 günden 1 yıla kadar bir teklif dönemi için bir düğüm ve 2000 AVAX anahtarı çalıştırmalısınız. Ağdaki işlemleri doğrulayan ve onaylayan doğrulayıcılar, ödül olarak AVAX kazanacak. Kullanıcılar, AVAX bakiyelerini bir doğrulayıcıya devrederek ekstra gelir elde edebilirler. En sevdiğiniz Doğrulayıcılara 15 günden 1 yıla kadar en az 25 AVAX atayarak doğrulayıcılardan elde ettiğiniz gelirden pay alabilirsiniz. Doğrulayıcılar, kullanıcılar tarafından yetkilendirilen AVAX bakiyelerinin en az yüzde 2’sini ücretlendirir. Avax Cüzdanınızdan yetkilendirilmiş bir işlem yaparken, kalan düğüm süresini görüntüleyerek dilediğiniz doğrulayıcı işlem ücretini seçebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   HempCoin (THC) Nedir? HempCoin (THC) Geleceği ve Yorum 2022

Avalanche (AVAX) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Emin Gun Sirer
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriX-Chain, C-Chain ve P-Chain
  • Toplam Arzı: 720,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 282,371,368
  • Piyasa Değeri: ₺ 76,495,969,678,93
  • En Düşük Fiyat: ₺ 156,43
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2448,95
  • Proje Amacı: Merkezi olmayan finansal varlıklar, finansal uygulamalar, kripto para birimi ticaret platformları ve hizmetleri için güvenli, kullanışlı ve ölçeklenebilir bir çerçeve sağlamak için oluşturulmuş bir ağdır.

Avalanche (AVAX) Geleceği

Uzun vadeli grafikler söz konusu olduğunda, AVAX lansmanından bu yana güçlü bir ivme gördü. Bu uzun vadeli yükseliş tahmin siteleri, Avalanche için olumlu bir görünümü paylaşıyor. Bu nedenle analistler, yatırımcıların genel trendlere, son piyasa koşullarına, temel analiz ve tahminlere dikkat etmesi gerektiğini hatırlatıyor.

AVAX Coin, spekülatif haberlerin ardından kötü bir gün geçirdi ve bazı yatırımcılar kripto paraya yatırım yapmakta oldukça tereddüt etti. Ancak geçtiğimiz kış güzel bir toparlanma gösteren Coin bir kez daha mercek altına alındı. Genel olarak, AVAX Coin’in geleceği parlak görünüyor.

Avalanche, yönetim ekipleri ve genel referanslarda birden çok kutuyu işaretler. Sağlam bir odağı var ve bazı ilginç projeleri çekmiş gibi görünüyor. Ek olarak, geçen yılın sonlarında Deloitte ile bir ortaklık duyurdu. Deloitte, Avalanche blok zincirinde yeni bir felaket kurtarma platformu işletecek. Çeşitli kripto analistlerine ve uzmanlarına göre, AVAX Coin’in geleceği çok parlak. Önümüzdeki günlerde fiyat performansının tam olarak nasıl görüneceği belirsiz olsa da, uzun vadeli geri bildirimler ezici bir çoğunlukla olumlu oldu.

Avalanche (AVAX) Yorum

Avax üretilen 720 milyon token ile sınırlıdır. Ön sürüm, maksimum teklifin yarısıdır. Pek çok yatırımcı, ciddi düşüşü ve Elon Musk gibi ünlü isimlerin manipülasyonları ve yorumları ile yukarı yönlü ivmesi nedeniyle Avax coin’in uzun vadeli sağlam bir yatırım aracı olduğuna inanıyor. Avax Coin yaklaşık bir yıldır piyasada ve bu süre boyunca blok zincirini sürekli güncelleyerek platformunun güvenli kalmasını ve daha fazla yatırımcı güveni kazanmasını sağladı.

Bugün, küresel merkezi olmayan finans uygulamaları hızla büyüyor. AVAX Coin bu tür uygulamalarda iyi bir konuma sahiptir. Avalanche platformunda işlem süresi 1 saniye garantilidir. Aynı zamanda staking yöntemi ile kullanıcılara pasif gelir elde etme imkanı vermektedir.

AVAX Coin, önemli Blockchain projelerinden biri olarak kabul ediliyor. 2021’deki yükselişi, Avalanche platformunun umut verici olduğunun işaretlerinden biri olarak görülüyor. Üstelik ünlü isimlerin yorumlarının ve manipülasyonlarının AVAX Coin’in geleceğini büyük ölçüde etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Avalanche (AVAX) Nereden ve Nasıl Alınır?

Avalanche (AVAX)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu