Avrupa, Bitcoin Piyasasına Yeni Kurallar Getiriyor!

Sıkı kripto düzenlemesi için artan talebin olduğu bir zamanda, Avrupalı ​​yetkililer bir dizi kural üzerinde anlaştılar. Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi müzakerecileri, kripto varlıklarla ilgili yeni kurallar konusunda Konsey ile geçici bir siyasi anlaşmaya vardı.

Avrupa’nın Yeni Kripto Kuralları Şeffaflık Sağlıyor

Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) kuralları, kripto varlıklar için denetim, tüketicinin korunması ve çevre koruma önlemleri hakkında hükümler getirecektir. Kararlaştırılan temel hükümler arasında, kripto varlıkları ihraç eden ve ticareti yapanlar için de geçerlidir. Kurallar, kripto işlemlerinin şeffaflığını, ifşa edilmesini, yetkilendirilmesini ve denetlenmesini kapsıyor.

Yeni MiCA kuralları, kripto oyuncularının tüketicileri kriptoyla ilgili riskler, maliyetler ve ücretler hakkında bilgilendirmesini zorunlu kılıyor. Ayrıca, yeni yasal çerçeve, kripto varlıklarının halka açık tekliflerini düzenleyerek piyasa bütünlüğünü ve finansal istikrarı destekleyecektir.

Ancak NFT’ler, DeFi ve stablecoin’ler gibi konularda tam bir netlik yok. Bir kripto meraklısı olan Patrick Hansen, yatırımcıların hala bu yönlerde daha fazla netlik aramaları gerektiğini söyledi.

MiCA, Kripto Düzenlemesi İçin Küresel Bir Standart Belirleyici

Avrupa Halk Partisi üyesi Stefan Berger, MiCA kurallarının bir Avrupa başarısı olduğunu söyledi. Kripto varlık düzenlemesine sahip ilk kıta biziz, diye ekledi.

“Kripto dünyasının Vahşi Batısında, MiCA küresel bir standart belirleyici olacak. MiCA, uyumlu bir pazar sağlayacak, kripto varlık ihraççıları için yasal kesinlik sağlayacak, hizmet sağlayıcılar için eşit bir oyun alanı garanti edecek ve müşteri koruması için yüksek standartlar sağlayacaktır.”

Berger, ortak pazarın 17. yüzyılda ortaya çıkması gibi, tokenizasyonun finans dünyası için çığır açacağını belirtti. MiCA düzenlemesi ile yeni tokenler için güvenilir yetkilendirme ve denetleme yapıları artık ilk kez oluşturuluyor, diye ekledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC Başkanı Gary Gensler, Daha Fazla Kripto Düzenlemesi İçin Çağrıda Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu