Avukat Fred Rispoli: Ripple (XRP), Kaliforniya’da Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılabilir

Avukat Fred Rispoli, Ripple ile ilişkilendirilen tartışmalı token XRP’nin Kaliforniya’da menkul kıymet olarak sınıflandırılması yolunda ilerlediğini belirtti.

Perşembe günü, San Francisco merkezli şirkete karşı açılan sivil menkul kıymetler davasında devam kararı çıktı. Davayı yürüten ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Phyllis Hamilton, tokenın borsada perakende alıcılar tarafından menkul kıymet olarak kabul edilip edilmemesi gerektiğinin jüri tarafından kararlaştırılacağını belirtti.

Bu durum, Ripple için ciddi bir aksilik olarak görülüyor çünkü bu karar, Yargıç Analisa Torres’in XRP’nin ikincil piyasada menkul kıymet olmadığı yönündeki kararından bir farklılık gösteriyor.

Daha önce, Yargıç Torres SEC’e karşı bu yönde bir karar vermişti, ancak bu karar büyük bir ilgi çekmedi. Bölge Hakimi Jed Rakoff ise, tokenların programatik ve kurumsal satışları arasında bir ayrım yapmadı ve yakın zamanda alınan bir Coinbase kararı da büyük ölçüde Rakoff’un kararına dayanıyordu.

Spekülasyonlara göre, SEC, Torres’in kararının temyize götürülme riskini almak istemeyebilir. Böyle bir durumda, XRP’nin New York’ta menkul kıymet olmamasına rağmen Kaliforniya’da menkul kıymet olarak kabul edilmesi olası görünüyor.

Rispoli, kripto para endüstrisinin bu tür yasal tutarsızlıklar nedeniyle federal düzeyde yasama yapılması için baskı yapılması gerektiğini savunuyor. Ayrıca, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un yaptığı açıklamada, XRP’nin yasal statüsüyle ilgili mücadelenin Yüksek Mahkeme’ye kadar taşınabileceğini belirttiği bildirildi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Fiyatı, Elon Musk Etkisiyle Yükselişte!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu