Avustralya Kripto Kazançlarını Vergilendirmek İçin Harekete Geçti - BTC MAGAZİN

Avustralya Kripto Kazançlarını Vergilendirmek İçin Harekete Geçti

Avustralya Vergi Dairesi (ATO), kripto kazanımlarını bildirme yükümlülüklerini ‘hatırlatmak’ için 350.000 kişiye ulaşıyor. Bu kampanya “farkındalığı artırmak ve insanlara hataları düzeltme fırsatı vermek” için tasarlandı.

ATO, kripto yatırımı yapmış Avustralya vatandaşlarını tanımlamak için geçen yıl bir veri eşleştirme programı başlattı. Program kapsamında ATO, işlemleri vergi mükellefleriyle eşleştirmek için kripto borsalarından ve diğer kaynaklardan veri alıyor.

ATO bu bilgileri kullanarak, bu tür işlemleri bildirme yükümlülüklerini hatırlatmak için şimdi bu yatırımcılarla iletişim kuruyor. 2017/2018 mali yılında kripto para satanlar bile hedefleniyor ve gelirlerini gözden geçirmeleri isteniyor.

Gelirlerini bildirmek isteyenlere bir ay ceza olmadan süre tanındı. Bununla birlikte, bildiri yapılmaması resmi bir denetim sürecine yol açacak ve borçlu olunan herhangi bir vergi borcuna ek masraf ve faiz eklenecek.

Kripto para birimi Avustralya’da mülk olarak sınıflandırılıyor ve bu nedenle onu satın alıp satarak elde edilen karlar veya zararlar sermaye kazanç vergisine tabi. ATO sözcüsü, vergi formlarında beyanı kolaylaştırmak için kripto ticaretlerinin kayıtlarını tutmayı önerdi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu