Axie Infinity Oyunu Apple App Store’da Çıkacak

Çarşamba günü Axie Infinity hayranları sevindirici bir haberle karşılaştı. Axie Infinity NFT yaratıcısı Sky Mavis’e göre, oyun artık birkaç Latin Amerika ve Asya ülkesinde erişilebilir hale gelecek. Daha önce oyun sadece Android platformunda belirli ülkelerde mevcuttu. Bundan sonra App Store versiyonu Arjantin, Kolombiya, Peru, Meksika, Venezuela, Endonezya, Malezya ve Vietnam’da kullanılabilir olacak.

AXS Token fiyatı sıçradı

App Store versiyonu lansmanı duyurusuna tepki olarak, Axie Infinity fiyatı yaklaşık %20’lik önemli yükseliş yaşadı.

Geliştiricilerin resmi duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

“Origins, Apple tarafından incelendi ve App Store’da şimdi kullanılabilir durumda! Apple’ın harici olarak satın alınan bir NFT’yi App Store’da kullanılabilir hale getirmeyi ilk kez kabul ettiğine inanıyoruz.”

Origins oyunu başlangıçta 2022 Aralık ayında Malezya kullanıcıları için Google Play Store’da sınırlı özelliklerle piyasaya sürüldü. Kullanıcılardan gelen ilgi nedeniyle geliştiriciler ilk aşamada Latin Amerika ve Asya lokasyonlarına genişleme yapıyorlar.

İlk 100 kripto para birimleri arasında 55. sırada yer alan Axie Infinity (AXS) token’in toplam piyasa değeri 843 milyon dolar ve yazım anında 7.22 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinaları Bu Altcoinleri Topluyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu