Badger DAO (BADGER) Nedir? Badger DAO (BADGER) Geleceği ve Yorum 2022

Badger DAO (BADGER) Nedir?

Badger DAO, Bitcoin’in merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında teminat olarak kullanılmasına izin veren merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. Badger DAO, şifreli BTC ve merkezi olmayan yönetişime sahip bir protokol aracılığıyla Ethereum, BSC ve Polygon ekosistemlerinde yaşayan DeFi dünyasına Bitcoin kullanıcılarını çekmeyi amaçlayan heyecan verici bir DeFi protokolüdür. Badger DAO, bitcoinin merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında teminat olarak kullanılmasına izin veren bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyondur

BADGER token, Badger DAO projesinin yerel kripto para birimidir. Kripto para birimi aynı zamanda platformun yönetim token’ı olarak da hareket eder. BADGER sahipleri, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyona (DAO) katılabilir, platformun geleceğini belirleyen karar verme süreçlerinde oy kullanabilir ve değişim için teklif verebilir. Ayrıca BADGER, platformdaki işlem ücretleri için bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Badger Bridge’i kullanmak için BADGER kısmı da gereklidir. DeFi platformundaki tüm işlemlerde tokenin yerinin olduğu söylenebilir.

2020 boyunca ve 2021’in ilk yarısında, Ethereum ağında kullanılan sentetik BTC türevleri biçiminde tahmini 1.000 Bitcoin, DeFi’nin hızla artan popülaritesinin doğrudan bir sonucu olarak 250.000 Bitcoin’in üzerine çıktı. DeFi ilk olarak Ethereum ağında ortaya çıkarken, Polkadot ve Solana gibi diğer blok zincirlerinin popülaritesi arttı ve aynı zamanda birçok DeFi projesi için omurga platformu olarak hizmet ediyor. Artan DeFi benimsemesine yanıt olarak Badger, bu çeşitli blok zinciri ağlarında DeFi uygulamalarında Bitcoin kullanımına yönelik artan talebi karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Badger’ın ilk ürünü Sett Vaults, kullanıcıların sentetik BTC varlıklarından kar etmelerini sağlıyor. Badger’ın ikinci ürünü Digg, bitcoin’in dolar fiyatına sabitlenmiş esneklik sunan bir kripto para birimi olan DIGG token’ını çalıştıran bir yazılımdır. BADGER, protokolü yönetmek ve Badger DAO’da ödülleri dağıtmak için kullanılan Ethereum tabanlı bir token’dır. BADGER başlangıçta yalnızca proje tekliflerini oylamaya izin verirken, kullanışlılığı o zamandan beri gelişti ve şimdi Sett Vaults küratörlerine ödülleri dağıtmak için kullanılıyor.

Badger öncelikle bir DAO görevi görür. BADGER yönetim token’ına sahip olan herkes, topluluk üyeleri tarafından yapılan tekliflere oy verme olanağına sahiptir. Bir kullanıcı ne kadar BADGER’a sahipse, o kadar fazla oy gücüne sahip olur ve topluluktan yeterli oy alan teklifler platformlarında etkili olacaktır.

BADGER, başlangıçta Badger DAO ekosisteminin yönetişim token’ı olarak tasarlandı ve o zamandan beri Badger ekosisteminde daha fazla işlevsellik sağlamak için genişledi. Bunlara oy hakları, belirlenmiş bir Sett Vault’daki hisseler ve BADGER-WBTC havuzlarında likidite sağlama ödülleri dahildir. BADGER’ın toplam arzı Bitcoin’inkiyle aynıdır, bu da yazılımın kurallarına göre sadece 21 milyon BADGER token’ı olacağı anlamına gelir. BADGER envanterinin tamamı dolaşıma girdikten sonra, daha fazla token basılamaz.

BADGER token, Badger DAO projesinin yerel kripto para birimidir. Kripto para birimi aynı zamanda platformun yönetim token’ı olarak da hareket eder. BADGER sahipleri, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyona (DAO) katılabilir, platformun geleceğini belirleyen karar verme süreçlerinde oy kullanabilir ve değişim için teklif verebilir. Ayrıca BADGER, platformdaki işlem ücretleri için bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Badger Bridge’i kullanmak için BADGER kısmı da gereklidir. DeFi platformundaki tüm işlemlerde tokenin yerinin olduğu söylenebilir.

Platform, BTC’nin teminat yoluyla bahis yapmasına izin veriyor. Kullanıcılar Badger Bridge kullanarak farklı blok zincirlerinde BTC teminatı alabilirler. Ek olarak, Badger DAO aracılığıyla birden fazla akıllı sözleşme platformunda BTC’ye erişebilir ve stake edebilirler. Rakibi Yearn Finance gibi platform da Sett Vaults olarak bilinen kasaları kullanıyor. Bu sandıklar, DeFi protokollerinde en iyi verimli çiftçilik stratejilerini içeren akıllı sözleşmelere kilitlenmiştir. Kullanıcılar, BTC varlıklarını stake edebilir ve Sett Vaults aracılığıyla faiz kazanabilir. Proje, yakın gelecekte Badger DEX adlı merkezi olmayan bir borsa (DEX) başlatmayı hedefliyor. DEX, farklı sözleşmelerle Bitcoin ticaretine izin verecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DFI Money (YFII) Nedir? DFI Money (YFII) Geleceği ve Yorum 2022

Tek bir geliştirici, bir geliştirici ekibi veya hatta bir şirket olabilir. Katılım koşullarında sabit bir zorunluluk yoktur ve herkes katılabilir. Badger DAO’nun platformu Badger Builders’ı, topluluk tarafından oluşturulan ürünleri, özel bir Badger operasyon ekibini, yönetişim için BADGER token’larının oldukça ilk dağıtımını ve tüm kodun açık kaynak olduğu gerçeğini içerir.

Badger DAO (BADGER) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Chris Spadafora
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 21,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 12,539,395
  • Piyasa Değeri: ₺ 664,284,134,27
  • En Düşük Fiyat: ₺ 44,64
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 895,03
  • Proje Amacı: Badger, Bitcoin’in DeFi uygulamalarında teminat şeklinde kullanılmasına olanak sağlayan merkezi olmayan özerk bir platformdur.

Badger DAO (BADGER) Geleceği

Badger Coin topluluğundan gelen geri bildirimlere ve bu projeyi geliştiren kişiyle görüşme isteğine bakılırsa birçok uzman tarafından olumlu bir atmosfer oluşturduğu söyleniyor. Kullanıcıların da bu projeyi çok sevdikleri ve yüksek gelir elde ettiklerini söyledikleri görülüyor. Tüm bunlar Badger Coin’in geleceği hakkında olumlu bir hava yaratırken, şu anda düşük piyasa hacmi nedeniyle analistler ve yatırımcılar tarafından riskli bir yatırım olarak değerlendiriliyor. Badger Coin üzerinde detaylı ve net fiyat tahminlerinin yapılamaması, yatırımcıların bu coine yatırım yaparken dikkatli olmaları gerektiğini ortaya koyuyor.

Badger DAO, dünyanın ilk kripto para birimini DeFi dünyasının çalışan bir parçası haline getirmeye yardımcı oldu. Kripto meraklıları ve sıradan yatırımcılar, Badger’ın Bitcoin DeFi ekosistemini olabildiğince zengin ve kapsayıcı hale getirme hedefinde değer bulabilir. Badger, çözümlerini mümkün kıldı ve ürünlerinin sürekli iyileştirilmesi için işbirliği yapan ve aktif olarak çabalayan bir topluluk için faydalı bir DAO yapısı düzenledi. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Badger DAO (BADGER) Yorum

Yatırımcılardan ve analistlerden gelen yorumlara bakıldığında Badger DAO projesinin oldukça popüler olduğu görülebiliyor. Bununla birlikte, şu anda düşük hacimli bir token olduğundan, yatırımcıların pompalama ve boşaltma hareketlerine karşı temkinli olduğu görülüyor.

Birçok kişinin bir araya gelerek en iyi ürünleri oluşturmasına olanak sağlayan ve BTC’nin diğer akıllı sözleşmelerle kolay entegrasyonunu hızlandıran bu proje, sadece fiyat açısından değil fiyat açısından da dikkat çekiyor. topluluğun üyeleri. Ayrıca Badger Coin projesine birçok kişinin yatırım yapmak istediği görülüyor ve bu konuda çok fazla araştırma yapılıyor.

Yeni bir coin olduğu için piyasa hakimiyeti yok ve bu nedenle teknik analistler bu coin konusunda dikkatli olunması gerektiğini savunuyorlar. Badger Coin satın almadan önce piyasa verilerinin bir süre takip edilmesi ve grafiklerinin çok iyi yorumlanması gerektiği vurgulanmalıdır. Badger’ın çeşitli DeFi hizmetlerinden yararlanmak isteyenler, BADGER stake etme hissesini teminat olarak kabul etmeyi ve verim çiftçiliği stratejilerinde kullanmayı faydalı bulabilirler.

Badger DAO (BADGER) Nereden ve Nasıl Alınır?

Badger DAO (BADGER)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu