BAE-Suudi Arabistan Arası Dijital Para Havale Maliyetlerini Azaltacak - BTC MAGAZİN

BAE-Suudi Arabistan Arası Dijital Para Havale Maliyetlerini Azaltacak

BAE Merkez Bankası müdürü Mübarek El Mansouri, BAE-Suudi Arabistan arası dijital para projesinin havale maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacağını söyledi.

Al Mansouri, KSA ve BAE Bankaları Yıllık Konferansı’nda konuştu. Mansouri, ortak dijital paranın maliyetleri azaltmanın yanı sıra, iki ülke arasında bankalar arasında transferlerin ve karşılıklı ticaretin arttırılmasına da katkıda bulunacağını söyledi.

Dijital para birimi, küçük ve orta ölçekli işletmelere yatırım yapmak için ortak bir yatırım fonu oluşturulması ve her iki ülkedeki bankaların etkinleştirilmesi de dahil olmak üzere geniş bir ortak ekonomik girişim ve program paketini kapsıyor.

Bu girişim, aynı zamanda ekonomik prosedürleri ve mevzuatları uyumlu hale getirmeyi ve yabancı yatırımları koordine etmek için ortak bir konsey kurmayı içeriyor.

Al Mansouri , BAE ve Suudi merkez bankalarının da sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için “kavram kanıtı” sistemini başlattığını da açıklamalarına ekledi.

Ocak ayında, Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) ve BAE merkez bankası “Aber” adlı ortak dijital para projesini başlattığını bildirmişti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu