Bakkt Warehouse Bitcoin Mevduatlarını Kabul Etmeye Başladı - BTC MAGAZİN

Bakkt Warehouse Bitcoin Mevduatlarını Kabul Etmeye Başladı

Bakkt’ın depolama hizmeti Bakkt Warehouse , Bitcoin (BTC) mevduatları ve para çekimlerini kabul etmeye başladı.

Bakkt Warehouse’ın açılması şirketin ABD’de 23 Eylül’de günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlemleri platformunu başlatmaya hazırlanırken gerçekleşti. Habere göre platform, uçtan uca denetlenen piyasalar ve depolama hizmetleri ile iki tür fiziksel teslimatlı Bitcoin vadeli işlemlerine izin verecek.

Bakkt açıldığı zaman, fiziksel teslimatlı Bitcoin vadeli işlemleri sunan ilk platform olacak. Bakkt, Şikago Ticaret Borsası ve Şikago Opsiyon Borsası Kurulu’nun sunduğu mevcut nakit teslimatlı Bitcoin vadeli işlemlerin aksine fiziksel teslimatlı vadeli işlemler sunacak ve müşteriler ödemelerini vade dolduktan hemen sonra Bitcoin olarak alabilecek.

Alım satımlar Bakkt’ın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından yürütülen vadeli işlemler platformunda yer alacak. Takaslar ise ICE Clear tarafından yürütülecek.

Depolama hizmeti ise New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından Ağustos 2019’da müşterilerin kripto fonlarını tutması için imtiyaz gösterilen Bakkt Trust Company tarafından yürütülecek. Bakkt Warehouse Bitcoin’in vade süresini uzatacak. Böylece Bitcoin gerçekten teslim edilebilecek.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu