Balancer (BAL) Nedir? Balancer (BAL) Geleceği ve Yorum 2022

Balancer (BAL) Nedir?

Balancer’ın (BAL) fonları tekrardan dengede tutmak ve kullanıcılar için uygun fiyatları bulmak için likidite sağlayıcıları, likidite havuzları ve alım satım yapanlar arasındaki etkileşimleri yönetmektedir.

Balancer, kullanıcıların herhangi bir fiyattan sekiz taneye kadar farklı token’la likidite havuzları yapılmasına olanak sağlayan otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Denge havuzu, herkesin merkezi olmayan bir endeks fonu oluşturabileceği veya katılabileceği ve ücretlerin ara fon yöneticileri yerine likidite sağlayıcılarına aktarılacağı, otomatik olarak yeniden dengelenen bir portföy olarak düşünülebilir. Dengeleyici Protokolü, Dengeleyicinin likidite havuzlarına kripto para yatırarak likidite madenciliği yoluyla kazanılabilen Balancer (BAL) tarafından düzenlenir.

BAL kripto para protokolü, geleneksel finansın ağırlıklı endeks fonlarıyla karşılaştırılabilir. Endeks fonu, farklı varlıkların belirli bakiyelerini tutmaya odaklanan bir yatırım stratejisidir. Örneğin, SP 500, borsadaki en büyük 500 şirketi izleyen bir endekstir. SP 500 endeks fonunda hisse sahibi olmak, hisselerinizin değerinin tüm endeksin yapısını yansıttığı anlamına gelir. SP 500’e bir hisse senedi eklendiğinde veya ondan bir hisse çıkarıldığında, değişime uyum sağlamak için endeks fonunuz yeniden dengelenecektir. Endeks fonları, riski yönetmeye yardımcı olmak için artırılmış çeşitlendirme ile geniş varlık erişimi sağlar, ancak aynı zamanda fon yöneticisine, yeniden dengelemek ve sürekli değişen endeksi yansıtmak için sürekli olarak hisse senedi ticareti yapmak için bir ücret ödemenizi gerektirir.

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Balancer, hizmet sağlamak için kripto varlıklarının bir kombinasyonunu kullanır ve borsalar gibi finansal aracılara ihtiyaç duymadan ticarete izin verir. Token’ı “BAL” olarak adlandırılan Balancer, aynı zamanda bir likidite havuzu protokolüdür. Balancer, kullanıcıların cüzdanlarında kripto tabanlı fonlar oluşturduğu bir tür endeks fonu olarak düşünülebilir. Bu fonlara Dengeleyici havuzlar denir ve havuza likidite sağlamak isteyen herhangi bir kullanıcı bunu sadece bir varlık yatırarak yapabilir. Balancer havuzuna likidite sağlayan kullanıcılar, fonlarını kullanmak için ağa ödenen işlem ücretlerinin bir kısmını kazanır ve BAL ile ödüllendirilir.

BAL kripto havuzları, DeFi ekosistemi için ağırlıklı endeks fonları görevi görür ve sekiz adede kadar farklı ERC-20 token’ı içeren portföyleri yönetebilir. BAL, geleneksel bir endeks fonu gibi likidite havuzlarını manuel olarak yeniden dengelemek yerine, her algoritmik işlem yapıldığında havuzlar arasında varlıkları otomatik olarak yeniden dengelemek için sabit ortalamalı bir piyasa oluşturma denklemi kullanır – günde binlerce kez. Aslında, bu sürekli yeniden dengeleme durumu, aktif piyasalara hem likidite sağlayıcılara hem de tüccarlara fayda sağlayan ticaret fırsatları sağlamaya yardımcı olur. Fon yöneticisine bir endeks olarak ödenmek yerine, Balancer’ın kripto para alım satım ücretleri, haftalık olarak Balancer’s General Purpose (BAL) tokenlerini alan likidite sağlayıcılarına doğrudan ödenir. Bu token’lar, platformdaki mülkiyeti ve topluluk yönetişim kararlarında oy haklarını etkin bir şekilde temsil eder.

BAL kripto para platformu, teşvikleri iyileştirerek ve aracıları yukarıdan aşağıya ortadan kaldırarak, geleneksel finansın (endeks fonları) temelini aldı ve konsepti, paydaşlar için önemli değer yaratan tamamen yeni bir cihaza otomatik hale getirdi, demokratikleştirdi ve merkezileştirmedi. Bu nedenle BAL, hem teoride hem de pratikte harika bir DeFi örneğidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BLOCKv (VEE) Nedir? BLOCKv (VEE) Geleceği ve Yorum 2022

BAL, Ethereum ve ERC-20 varlıklarının ticareti için merkezi borsalara açık ve erişilebilir bir alternatif sağlamak üzere tasarlanmış bir DeFi protokolüdür. Dengeleyici, kullanıcıların etkin olmayan Ethereum tabanlı varlıklarından gelir elde etmelerini sağlar. Kullanıcılar, tüm portföylerini Balancer’ın kendi kendini dengeleyen LP’lerine yatırabilir ve diğer kullanıcılar portföyleriyle ticaret yaparken gelir elde edebilir. Kullanıcılar, LP’ler oluşturarak veya mevcut havuzlara varlık ekleyerek likidite sağlayabilir. Balancer ile herkes kendi kendini dengeleyen bir endeks fonu oluşturabilir veya başka birinin fonuna yatırım yapabilir.

Balancer (BAL) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Fernando Martinelli
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 96,150,704
  • Dolaşımdaki Arzı: 40,808,048
  • Piyasa Değeri: ₺ 4,058,328,595
  • En Düşük Fiyat: ₺ 64.03
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 623.85
  • Proje Amacı: BAL Coin projesi, yatırımcılara özel ve ortak havuzlar sağlamak için yapılmış bir projedir. Bu likidite havuzları tarafından kullanılabilecek BAL Coin’in geliştirilmesi, projenin bir diğer önemli hedefidir. Projenin amacı Balencer’daki özel havuzlarda tek bir yatırımcı için likidite garantisi oluşturmak ve ortak havuzlarda coin ile ödüllendirilecek çok sayıda bireysel yatırımcıyı bir araya getirmektir.

Balancer (BAL) Geleceği

BAL, pasif gelirle BAL kazanarak öne çıkan bir kripto para birimidir. Gelecek için analist tahminlerinden bahsettik. Balancer’ın akıllı likidite havuzlarında BAL coin kazanmanın mümkün olduğunu duyurmuştuk. Analistlerin dediği gibi 2021’de zaten popüler olan BAL Coin, devam ederse yatırımcılar için değeri artacak gibi görünüyor.

BAL coin’in incelemelerini ve analizlerini takip ederek yatırım yapmak size kazanç sağlayacaktır. Bu fayda için, kripto para web siteleri ve borsalarındaki analitiği izleyebilir ve varsa satın alma, satma ve saklama durumuna karar verebilirsiniz. Yorumculara göre BAL token son yıllarda fiyatında artış gösteriyor, gelecekte daha da artacağına dair yorumlar ve haberler var. Ayrıca bal coin, ortaklıkları ve yatırımcıları genişletmeyi planlıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Balancer (BAL) Yorum

Yatırımcı ve analistlerin BAL Coin ile ilgili görüşleri dikkate alındığında bir takım olumlu ifadeler görülebilmektedir. Her iki tarafın ortak likidite havuzlarında sunulan fırsatları övdüler. Yorumlarda likidite sağlayıcı yani LP olmak isteyen herkesin BAL Coin bakiyesi ile General Balancer havuzuna katılabileceği belirtiliyor. Bu katılımcıların belirli aralıklarla Balancer pool tokenları yani BPT ile ödüllendirildiği belirtiliyor. Analistler ve yatırımcılar yorumlarında bu ticaretin oynaklıktan kaçınarak kâr elde etmek için uygun bir yol olduğunu söylediler.

Balancer (BAL) Nereden ve Nasıl Alınır?

Balancer (BAL)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu