Balina, Ethereum’u (ETH) Likidite Havuzlarından Binance’e Aktarıyor, Düşüş mü Geliyor?

Yatırımcılar Ethereum fiyatında büyük bir ralli beklerken, bir balina birden fazla likidite havuzundan 20 milyon dolar değerinde 15.500 Ethereum (ETH) çekti. Havuzlardan çekilen yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki ETH, daha sonra kripto borsası Binance’e transfer edildi. Balina, ETH fiyatı 1.350$’a ulaştığında tüm Ethereum tokenlerini elden çıkarmaya mı hazırlanıyor?

Balina, Likidite Havuzlarından 15.000’den Fazla Ethereum Çekti

Zincir üstü analitik platformu Lookonchain, 11 Ocak’ta bir tweet’te birden fazla defa likidite havuzlarından Ethereum’un çekildiğini bildirdi. Balina, Convex, Lido, Curve ve Balancer likidite havuzlarından yaklaşık 20 milyon dolar değerinde 15.500 ETH çekti.

Ardından balina, kripto borsası Binance’e 15.500 ETH aktardı. Etherscan verileri de 15.499’luk bir işlemi onaylıyor.

Zincir üzerinde daha fazla analiz, balinanın geçen yıl Eylül ayında 30.000 ETH’ye sahip olduğunu ortaya çıkardı. Şimdi, balinanın yalnızca 19,58 dolar değerinde Ethereum’u var. Böylece balina, kripto kışı boyunca tüm varlıklarını sattı.

Balina, son 10 günde Binance’e 20.000’in üzerinde ETH aktardı. Twitter’daki kripto topluluğu, Ethereum fiyatında bir düşüşün geleceğine inanıyor. Hafif bir kripto piyasası rallisine rağmen balina aktivitesinde bir eksiklik fark edildi.

ETH Fiyat Düşüşü mü Geliyor?

Son 24 saatte Ethereum fiyatı, Bitcoin fiyatına kıyasla baskı altında işlem görüyor. BTC fiyatı Çarşamba günü yaklaşık %2 artarken, ETH fiyatı sadece %0,5’lik bir artış kaydetti.

ETH fiyatı şu anda 1.333 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.324 dolar ve 1.342 dolar. Ayrıca son 24 saatte işlem hacminin %12 oranında düşmesi faizin düştüğünü gösteriyor.

Kripto analisti Michael van de Poppe, ETH fiyatının önümüzdeki günlerde 1,3 bin doların altına düşeceğini tahmin ediyor. Fiyatlar direnç bölgelerine girerken yatırımcılar Cuma günkü TÜFE verilerini bekliyor. Ancak, piyasaların muhtemelen önümüzdeki 1-3 ay içinde yukarı yönlü hareketini sürdüreceğine inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinaları Varlıklarını Borsalardan Uzaklaştırıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu