BEAM (BEAM) Nedir? BEAM (BEAM) Geleceği ve Yorum 2022

BEAM Nedir?

Beam, gizli DeFi’yi ortaya çıkarmayı amaçlayan gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Mimblewimble protokolünü kullanır, işlem değerlerini ve meta verileri gizler ve blok zincirindeki şişkinliği azaltarak ölçeklenebilirliği artırır. LelantusMW’nin en son uygulamasıyla her açıdan gizlilik ve anonimlik getirmeyi hedefliyor. Beam’in misyonu, kullanıcıların odaları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlamaktır. Özel, merkezi olmayan ve kullanılabilir bir değer deposu ve değişim ortamı sağlamak için yeni bir blok zinciri ve bunu geliştirmek ve desteklemek için güçlü bir özerk topluluk sağlamak için inşa ediliyor.

BEAM, iki farklı blockchain ağı üzerinde çalışan yenilikçi ve güvenilir bir kripto para projesi olarak tanımlanabilir. Letantus MW ve MimbleWimble blok zinciri protokollerini takip eden BEAM, kendisini kullanıcılara alışılmadık bir kripto para projesi olarak sunuyor. Kısaca BEAM platformu, kullanıcıların blok zinciri ağlarında anonim ve izlenemez işlemler yapmasına olanak tanır. Bilindiği gibi blockchain teknolojisi, bir işleme tüm tarafların katılımını ve işlemin şeffaf bir şekilde herkes tarafından görülmesini sağlar. Bu, bazı kullanıcılar için bir sorundur. BEAM’in çözmeyi amaçladığı şey budur.

Beam Coin, Mimblewimble protokolüne dayalı birçok yeni kripto para biriminden biridir. Monero ve ZCash gibi mevcut gizlilik token’larında bulunan bazı boşlukları doldurmak için geliştirildi. Beam, önde gelen bir kripto para birimi olduğunu iddia ederek başladığı bir dizi farklı özelliğe sahiptir.

Beam’in en önemli özelliklerinin başında güçlü gizlilik kontrolleri gelir. Diğer güvenlik paraları, varsayılan olarak gizlilik eklemenin yanı sıra, işlemleri yalnızca belirli gereksinimler için güvenli hale getiren bir güvenlik modeli tanımlıyor gibi görünüyor. Varsayılan olarak, Beam her şeyi gizli yapar. Bu, kullanıcıların kişisel verileri üzerinde tam kontrole sahip olabilecek ve hangi bilgilerin kamuya açık olduğunun belirlenebileceğinin yalnızca kullanıcılar olduğu anlamına gelir. Beam ekibi, diğer blok zincirlerinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözerken, sorunu kompakt ve yalın bir blok zinciri ile çözdüklerine inanıyor.

Grin, tıpkı Beam coin gibi güvenlik özelliği için Mimblewimble kullanan başka bir kripto para birimidir. BEAM’den birkaç gün sonra piyasaya giren Grin, esasen gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Beam coin’in en önemli özelliği sunduğu güvenlik olurken, Beam coin halving de yatırımcılar için oldukça önemli bir yere sahip. Tıpkı Bitcoin Halving’de olduğu gibi Beam’in de belirli aralıklarla blok ödülünü otomatik olarak yarıya indirdiği biliniyor.

Beam, hem gizli varlıklara hem de gizli bir işlem modeline sahiptir. Bu model, yeni para birimlerini, emlak token’larını, belirli varlık sınıflarını ve diğer kripto para birimlerini daha özel hale getirmeyi amaçlıyor. Kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere birçok kişi veya kuruluş, varlıklarını ve işlemlerini güvence altına almak için Beam platformunu kolayca kullanabilir. Beam Platformu, LelantusMW ve Mimblewimble platformlarında çalışan gizli bir DeFi protokolüdür. Kripto para biriminin ilk yılında, Bitcoin (BTC) işlemlerini izlemenin imkansız olduğuna inanılıyordu. Ancak blok zinciri analizi büyüdükçe, işlemlerin gönderene kadar izlenebileceği ortaya çıktı. Sonuç olarak, mahremiyet için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Beam ile ilgili herhangi bir konu, öncelikle Beam’e güç sağlayan Mimblewimble teknolojisinin anlaşılmasını gerektirir. Mimblewimble, Bitcoin protokolüne dayanmaktadır, ancak gizliliği ve ağ verimliliğini artırmak için değiştirilmiştir. Mimblewimble protokolünde, işlemin alıcısı, işlemi imzalarken bir ıskarta faktörü oluşturabilir. Bu, Pedersen’in gizli taahhütlerinin ve işlemlerinin bir kombinasyonunun kullanılmasıyla mümkün olur. Mimblewimbles işlem oluşturma yöntemine dayalı olarak gelişmiş güvenlik ve ölçeklenebilirliğe sahip bir blok zinciri protokolü sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   STEPN (GMT) Nedir? STEPN (GMT) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Gizli işlemler, her işlem için ek kanıtlar gerektirir ve bu da onları hantal hale getirir, Mimblewimble bu sorunu komut dosyalarını ortadan kaldırarak çözer. Ardından, ilgili performans sorunları olmadan gizli işlemlerin bir gizlilik ve güvenlik düzeyine ulaşmak için kör edici öğeleri sahte çıktıyla birleştirir. Mimblewimble bloklarında işlemler, çıktı ve girdilerin rastgele bir kombinasyonu gibidir. Bu, tüm blok zincirini değil, yalnızca bazı yeni girdileri doğrulamaları gerektiğinden düğümlerin daha hızlı senkronize edilmesini sağlar. Blok zinciri daha yavaş büyür, şişkinliği önler ve tam düğümlerin daha verimli çalışmasına izin verir; böylece ağın uzun vadeli ademi merkeziyetçiliğini iyileştirir.

BEAM Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Alexander Zeidelsen
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriMimblewimble
  • Toplam Arzı: 262,800,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 118,599,920
  • Piyasa Değeri: ₺ 499.332.341,18
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,66
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 22,88
  • Proje Amacı: Projenin amacı kripto paraları ve kriptografik ürünleri gizleyip görünmez kılmaktır. BEAM Coin ile işlem yapan yatırımcılara, kripto platformunda işlem yaptıkları kripto varlıklarını izlenemez moda alma imkanı sunar.

BEAM Geleceği

MimbleWimble protokolünü kullanan diğer kripto para birimleri gibi deneysel bir proje. Bu nedenle yatırımcılar biraz kafa karışıklığı yaşayabilir. Bununla birlikte, MimbleWimble tabanlı Beam Coin’in gizlilik odaklı kripto para birimleri arasında üst sıralarda yer aldığı belirtilmelidir. Beam Coinbase yorumları Ekşi, Reddit ve Twitter gibi büyük sosyal medya platformlarında görünüyor.

Beam coin, gizlilik esasına dayalı olarak faaliyetlerini sürdüren bir projedir. 2019’dan beri deneyimli blok zinciri uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yönetilen Beam, mahremiyetin önemi nedeniyle gelecekte popülerlik kazanacaktır. Bu özellik ayrıca rakipsiz dijital cüzdan imzaları desteğiyle düzenleyici uyumludur. Bu, yetkili denetçinin işlemlerin ve ilgili belgelerin tam listesini görüntülemesine izin verebilir.

BEAM Coin, anonim analistlerin ve analist topluluğunun 2021’de değer kazanmasını beklediği kripto para birimlerinden biridir. BEAM Coin, 2021’de yatırım yapmaya değer kripto para birimleri arasında da 2022’de 1,10$’ı bulabileceklerini açıkladı. The Beam projesi, kendi ağına sahip olan, arzı çok düşük ve borsalarda işlem gören çok dikkat çekici bir coin. büyük işlem. Bu proje, gelecekte piyasa koşullarının iyileştirilmesi ile etkin bir şekilde değerlendirilmektedir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

BEAM Yorum

Beam Coin Mining de göz alıcı özelliklerden biri olarak kabul ediliyor ve uzmanların yorumlarında yer kaplıyor. Beam’in CEO’su Alexander Zaidelson konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önde gelen bir güvenlik ve madencilik altyapısının Beam’i bir sonraki seviyeye taşıyacağından emin olduğunu söyledi. Hatta Beam’in en büyük rakiplerinden Monero’nun baş geliştiricilerinden Riccardo Spagni, Mimblewimble güvenlik teknolojisinin oldukça “etkileyici” olduğuna dikkat çekti. Bu özelliklerinden fiyat açısından yararlanan Beam coin, piyasaya girer girmez zirveye yükseldi. Beam ekosistemi, bir CLI cüzdanı, bir masaüstü cüzdan uygulaması, bir Beam ağ düğümü, bir OpenCL ve Cuda madencilik istemcisi içerir.

BEAM Nereden ve Nasıl Alınır?

BEAM’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu