Beyaz Saray, Bitcoin’in Enerji Tüketimini Araştırıyor

Bloomberg Law tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin’in enerji ihtiyaçları şu anda kripto madenciliği üzerine politika önerileri üzerinde çalışan Biden yönetiminin incelemesi altında.

Geçen Kasım ayında Beyaz Saray’a enerjiden sorumlu müdür yardımcısı ve enerji politikasından sorumlu OSTP baş danışmanı olarak katılan CMU profesörü Dr. Costa Samaras, Bitcoin finansal sistemin “anlamlı” bir parçası haline gelirse toplam emisyonları en aza indirmenin hayati önem taşıdığını söylüyor.

Yönetimin kripto para madenciliğini düzenleme yaklaşımıyla ilgili ayrıntılar yetersiz ve herhangi bir fiili politikanın yürürlüğe girip girmeyeceği belli değil.

Ocak ayında, Senatörler Elizabeth Warren (D-Mass.), Maggie Hassan (DN.H.), Jeff Merkley (D-Ore.), Edward J. Markey (D-Mass.), Sheldon Whitehouse (DR.I.) Temsilciler Meclisi’nin birkaç Demokrat üyesi gibi, çeşitli kripto para madenciliği şirketlerine gönderilen mektuplarda Bitcoin’in yüksek enerji kullanımı konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Warren, Bitcoin’in devasa karbon ayak izinin çevresel hedefleri baltalayabileceğini defalarca belirtti. Amiral gemisi kripto para birimi artık Arjantin gibi ülkelerden daha fazla elektrik tüketiyor.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, yakın tarihli bir tweet’te Cardano’yu çevre dostu bir alternatif olarak sunma fırsatını çoktan yakaladı.

ABD Başkanı Biden, Mart ayında kripto para birimleri hakkında bir yürütme emri imzaladı. Emir, madenciler de dahil olmak üzere endüstriyi genel olarak destekleyici olarak algılandığından, hareket kripto para birimi topluluğu içinde övgü topladı.

Bağımsız yatırım bankası Jefferies Group, kripto endüstrisinin Beyaz Saray tarafından resmi olarak tanınmasının Marathon Digital ve Argo Blockchain gibi önde gelen ABD madencilik şirketleri için yükseliş anlamı taşıdığını belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Arthur Hayes'ten Şaşırtıcı Bitcoin Tahmini: 70.000 Dolar Mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu