Binance Bir Endüstri Kurtarma Fonu Oluşturdu; Bitcoin ve Kripto Piyasası Yükselir mi?

Binance CEO’su “CZ” Pazartesi günü, FTX krizi kripto pazarını sararken bir endüstri kurtarma fonu oluşturduğunu duyurdu. 

Binance’in kurtarma fonu, likidite krizinden etkilenen uzun vadeli başarılı projelere yardımcı olacak. Kripto platformları, piyasa kurtarma fonu için yeterliliklerini kontrol etmek için Binance Labs ile iletişime geçebilir.

Ayrıca Binance CEO’su diğer firmalardan kurtarma fonuna ortak yatırım yapmalarını ve piyasanın toparlanmasına yardımcı olmalarını istedi. En büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından kripto fiyatları düştü ve kurumsal yatırımcıların güvenini kaybetti.

Endüstri Kurtarma Fonuna Destek

Kripto piyasası, FTX krizinden sonra düşmeye devam ediyor. Ayrıca, daha önceki Terra-LUNA ve likidite krizlerinden kurtulamadıkları için salgın diğer varlıklara da yayıldı, Binance bir istisna değil.

Kripto pazarındaki yavaşlamanın bir sonucu olarak, Binance CEO’su “CZ” 14 Kasım’da bir tweet’te bir endüstri kurtarma fonu duyurdu ve diğer yatırımcıları ortak yatırım yapmaya çağırdı.

“FTX’in art arda gelen olumsuz etkilerini daha da azaltmak için Binance, güçlü olan ancak likidite krizinde olan projelere yardımcı olmak için bir endüstri kurtarma fonu oluşturuyor. Daha fazla detay yakında gelecek. Bu arada, uygun olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen Binance Labs ile iletişime geçin.”

CZ

Tron’un kurucusu Justin Sun, Binance CEO’sunun piyasayı kurtarma girişimini desteklemek ve katılmak istiyor. Girişimin, iyi projelerin ve geliştiricilerin krizden kurtulmalarına yardımcı olacağına inanıyor.

Celsius’un en büyük yatırımcısı Simon Dixon da dahil olmak üzere diğer kuruluşlar, fona katılmayı ve kripto topluluğu ile merkezi olmayan hale getirilmesine katkıda bulunmayı destekliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Merkeziyetsiz Borsalar, Merkezi Borsaların Ticaret Hacimlerini Geride Bıraktı

Twitter kullanıcısı Crypto King, FTX’in güçlü ancak bir likidite krizinde olan bir proje olup olmadığını sordu. Binance CEO’su, “Yalancılar veya dolandırıcılık asla güçlü projeler olarak nitelendirilemez. Bu, ekosistemdeki diğer projeler için.” yanıtını verdi.

Bitcoin ve altcoin’ler duyurunun ardından hafif toparlanma gösteriyor. Fonun piyasaya etkisi önümüzdeki günlerin merak konusu olacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu